Liigume.ee

Peleta stressi: muusika aitab end energiaga laadida 

Liigume.ee, 13. oktoober 2018 11:25
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kooliaasta on hoo sisse saanud ja lapsed on asunud uusi teadmisi omandama. Kas te teate, missugune kergesti kättesaadav vahend aitab lastel tempokates ja keerulisemates olukordades ning inspiratsiooni leidmisel hakkama saada? 

Üheks heaks abivahendiks koolistressi leevendamisel, hea meeleolu loomisel, teadmiste kinnistumisel ja inspiratsiooni saamisel on kindlasti muusika. Artist toob laste enda mõtted ja tunded neid mõjutavast muusikast avalikkuse ette siseraadiote vahendusel.

Tuginedes Rootsi molekulaargeneetika ja -bioloogia professor Gunnar Bjursell väidetele, avaldab muusikapsühholoog Dali Kask: „Muusikaga tegeledes paraneb ajus olevate närvirakkude omavaheline koostöö, tekivad kasulikud ühendused ja aju areneb.“

Nimelt viisid 2016. aastal Rootsi teadlased läbi aju-uuringud, mille tulemuste kohaselt paraneb muusikaga tegelevatel lastel töömälu. See on ajufunktsioon, mis töötleb ja säilitab ajutiselt teatud hulga informatsiooni, mida inimene välismaailmast saab. Tänu töömälu aktiveerimisele on lastel lihtsam õppida lugema, arvutama, fakte meelde jätma, seoseid looma ja mustreid tajuma.

„Muusika on tänapäeva lastele pea igal hetkel kättesaadav,“ ütleb Dali Kask. „Muusika kuulamine on hea, ent veelgi parem on laulmine või pillimäng, kuna just need tegevused pakuvad ajule väga mitmekülgset treeningut. Muusikaga tegeleva lapse ajus toimuvad positiivsed muutused on elukestvad.“

Lapsed ja noored kasutavad muusikat väga sageli intuitiivselt, et oma tunnetega kontaktis olla, head meeleolu luua, ennast energiaga laadida ja oma identiteedile kinnitust saada.

„Lubage lastele rohkem muusikat! Kaasake neid pillimängu ning muudesse muusikalistesse ringidesse. Need on lapsele loomulikuks abivahendiks õpitulemuste parandamisel ja meeleolu loomisel,“ ütleb Dali Kask lõpetuseks. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee