Ahvatlev AlmaFoto: Eesti Toiduliit
Liigume.ee 6. oktoober 2018 11:24
Toitainerikaste piimatoodete ja teadlikult valitud komponentidega valmistatud smuutid rikastavad toidulauda kasulike ainete ja turgutavate vitamiinidega, mis on eriti olulised noorte kasvava organismi jaoks.

„Piimatooted sisaldavad areneva organismi normaalseks talitluseks vajalikke valku, kaltsiumi ja häid rasvu. Smuutides piimatooteid kasutades saab lisada piima nende noorte igapäevamenüüsse, kes on piimatoodete suhtes pigem tõrksad, kuid kes ei tohiks kindlasti piimatoodetes sisalduvatest väärtustest ilma jääda,“ selgitab Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp.

Smuutidesse soovitab Potisepp lisada maitsestamata piimatooteid, mis annavad joogile ka mõnusalt kreemja ja siidise tekstuuri.

Noortele suunatud kokandusringide korraldaja, smuutimeister Marek Sild on kokku pannud kolm tervislikku ja hõrkude maitsekooslustega smuutiretsepti, milles on aukohal just kodumaised piimatooted. Smuutid valmivad kiirelt ja lihtsalt – blenderda või nuimikserda kõik koostisosad ja naudi!


Ahvatlev Alma ehk m
ustika-piparmündi-naadi smuuti kamaga

Ahvatlev Alma Foto: Eesti Toiduliit

Vaja läheb:  200ml Alma maitsestamata jogurtit, pool banaani, 5spl värskeid või külmutatuid mustikaid, 2 piparmündilehte, 1spl kama, soovi korral pool tl mett

Tervistav Tere ehk banaani-pirni-kurgi smuuti

Tervistav Tere Foto: Eesti Toiduliit

Vaja läheb: 250ml Tere Helluse keefirit, pool banaani, pikemast kurgist veerand, 1 keskmine pirn, pool tl chia seemneid


Farmi Fantastika ehk meloni-ananassi-linaseemne smuuti

Farmi Fantastika Foto: Eesti Toiduliit

Vaja läheb: 200g Farmi AB joogiskyri, 100g puhastatud melonit, 100g puhastatud ananassi, pool tl linaseemneid, veerand avokaadot