Uudised

Eesti Olümpiakomitee kutsub ettevõtteid üles spordinädalat tähistama 

Toimetas Silja Paavle, 17. september 2018 10:09
Foto: PantherMedia/Scanpix
23.-30. septembril tähistatakse nii Eestis kui kõikjal Euroopas järjekordset spordinädalat. Eesti Olümpiakomitee kutsub kõiki Eesti ettevõtteid ja asutusi üles tähistama spordinädalat ja korraldama üheskoos kolleegidega aktiivseid lõunapause, tervise- ja matkapäevi, ettevõttesiseseid spordivõistlusi, terviseradade ühiskülastusi ja muid sportlikke tegevusi. Kõigi spordinädalaga liitunud organisatsioonide vahel loositakse välja 3 x 1000 € väärtuses spordivarustust Sportlandi poodidest.

Spordinädala eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumisharrastuse, spordi ja tervise alast teadlikkust elanikkonna seas.

Samal teemal

Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juhi Peeter Lusmägi sõnul on spordinädala peamisteks sihtgruppideks haridusasutused, ettevõtted ja spordiklubid. “Nädala üheks sisuliseks väljakutseks on kaasata liikumisharrastuse edendamisse aktiivsemalt ka tööandjaid. Regulaarselt kehaliselt aktiivne inimene jõuab rohkem ja paremini, on rõõmsam ja õnnelikum, mis tähendab ühtlasi, et lisaks inimese isiklikule kasule võidavad tema kehalisest aktiivsusest ka kõik, kes on tema ümber,” rääkis Lusmägi ja lisas: “Inimesed otsivad sageli elustiili muutmiseks sobivat hetke ja pidepunkti. EOK arvates on üks sobiv moment oma liikumisharjumuste muutmiseks just Spordinädal. Nädala põhisõnumiks saab olema üleskutse alustada uut elu, millega soovime jõuda ka selle ligi 50% osani meie elanikkonnast, kes ei tegele liikumisharrastusega piisavalt või üldse mitte. Spordinädalast on oodatud osa saama kõik. Ettevõtteid kutsume üles liituma ja spordinädalat tähistama, korraldades selleks oma ettevõtte siseseid spordinädala sündmusi ja ettevõtmisi. Lisaks saab nädalast osa ka toimuvatel kõigile avatud treeningutel, spordivõistlustel ja teistel liikumisharrastuse sündmustel.”

Ettevõtete ja asutuse kampaanias osalus ja läbiviidav tegevuse saab registreerida ka Spordinädal 2018 sündmuste kalendrisse. Kõigi spordinädalaga liitunud organisatsioonide vahel loositakse välja spordivarustust. Lisaks jõuab osalejateni Eesti Olümpiakomitee poolt liikuva ja sportliku organisatsiooni tunnistus.

Mõtteid ja ideid ettevõtete sisesteks tegevusteks spordinädal leiab SIIT.

Spordinädal 2018 raames on kõigil huvilistel asutusesiseste tegevuste läbiviimisel ja kommunikatsioonis kasutada ka spordinädala sümboolikat.

Spordinädala patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on olümpiavõitja Gerd Kanter, olümpiamedalist Allar Levandi, kulturismimeister Ott Kiivikas ja treener Sandra Raju, kes külastavad Spordinädala kalendrist valitud sündmusi ja jagavad seal liikumisrõõmu.

Spordinädala 2018 läbiviijateks Eestis on Eesti Olümpiakomitee (EOK) ja Ühendus Sport Kõigile (ÜSK).

Spordinädala 2017 tegevustesse on kaasatud suur arv erinevas vanuses osalejaid paljudest eluvaldkondadest. Eelmisel aastal liitus spordinädalaga üle 400 kooli, 200 spordiklubi ning 100 ettevõtet. Toimus 900 spordinädalale pühendatud sündmust, kus registreeritud osaluskordi kogunes kokku ligi 200 000.

Samal teemal

14.08.2018
Treener Sandra Raju liikumissoovitused tööinimesele
14.08.2018
Septembri viimasel nädalal toimub Eestis üle 1000 spordisündmuse