Foto: PantherMedia/Scanpix
Liigume.ee 12. november 2022 09:05
Toitumises võivad anda alguse suurele muutusele. Lisa oma menüüsse maitsvad ampsud, mis aitavad sul nii tervislikult toituda kui ka saleneda.

Portaal Kodus toob välja kuus maitsvat toitu, mis on muuhulgas ideaalsed rasvapõletajad.

Kaneel. Uuringud näitavad, et kaneelil on veresuhkrut stabiliseeriv toime. See omakorda piirab söögiisu, eriti 2. tüübi diabeetikutel. Lisa veidi kaneeli kohvisse, teesse või jogurtisse – nii saad magusat ilma kaloriteta. Peale selle ergutab kaneel ainevahetust.

Kaerapuder. Hommikune täisterakaerapuder sisaldab rikkalikult kiudaineid ja vett, lisaks on see kuum – kõik need asjaolud kokku on oivaliselt kõhtu täitev kombinatsioon. Kuuma toitu sööd aeglasemalt ning vesi ja kiudained hoiavad pikka aega mõnusat täiskõhutunnet. Maitsesta puder kaneeli või värskete/külmutatud marjadega, ja oledki oma hommikule andnud võrratu alguse.

Kreeka jogurt. Valgurikas koostis teeb Kreeka jogurtist suurepärase salenemisabilise – selles on kaks korda rohkem valku kui teistes jogurtites. Toitumisteadlased on kindlaks teinud, et valgurikka toidu seedimine kestab kauem ja tekitab täiskõhutunde pikemaks ajaks kui vähese valguga road. Võrreldes süsivesikutega põletab keha valkude seedimisel ka rohkem kaloreid.

Millised on ülejäänud maitsvad rasvapõletajad, loe lähemalt siit.