Liikumine ja tervis | Sinu treener

Ohhoo! Jooksmine hoiab vaimu terve! 

Liigume.ee, 11. september 2018, 11:40
 PantherMedia/Scanpix
Kas sa teadsid, et jooksmine aitab ennetada riski surra Alzheimeri tõppe? Teadlased igatahes kinnitavad seda.

Ajakirjas Journal of Alzheimer's Disease avaldatud uuringu tulemuste kohaselt võib nädalas rohkem kui 25 kilomeetri jooksmine väheneda Alzheimerisse suremise riski. Kui joosta ei jaksa, võib ka kõndida, kuid kõndimisega põletatud kalorite hulk peab olema võrdne nädalas rohkem kui 25 kilomeetri jooksmisega, kirjutab News Max Health.

Nii väidavad teadlased pärast seda, kui uurisid 153 000 jooksja ja käija andmeid. Nii mehi kui naisi jälgiti 00-ndate aastate algusest ning neil hoiti silma peal keskmiselt 12 aastat. Muuhulgas jälgiti ka, kes uuritavatest surid Alzheimeri tõppe.

Williamsi sõnul on uuringu tulemused vastuolus varasemate soovitustega, sest üldiselt soovitatakse joosta nädalas kaheksa kuni 12 kilomeetrit.

Teadlased seletavad seda sellega, et piisav liikumine takistab ajumahu vähenemist ning nii võib langeda ka Alzheimeri tõppe suremise risk. Ühtlasi tehti kindlaks, et päevas kolm või rohkem puuvilja söönud inimestel oli 60 % väiksem risk Alzheimeri tõppe suremiseks kui neil, kes sõid päevas vähem puuvilju ning et koolesteroolialandajaid tarbinud inimestel oli 40 % tõenäosus surra sellesse haigusesse.

PÄEVATOIMETAJA

online@ohtuleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee