Liikumine ja tervis | Sinu treener

Kui turjal on paarkümmend lisakilo, siis kuidas neist vabaneda? 

Liigume.ee, 4. september 2018, 16:05
 PantherMedia/Scanpix
Kas sinu ihule on kogunenud enam kui paar lisakilo? Tahaks neist vabaneda, aga jaksu pole. Uus päev toob uue katse, aga esialgne energia ja sihikindlus kaovad peagi? Äkki oled valest otsast asjale lahendust otsinud?!

Portaal Prevention.com jagab kaheksa soovitust, kuidas sellest raskusest võitu saada.

1. Pane vaim valmis

Nende kilode kaotamisega läheb natuke aega - see ei juhtu üleöö. Oluline, et oleksid vaimselt valmis sellest "trepist" üles minema ja hakkama saama.

2. Mõtle ja muuda oma elu laiemalt

Toitumine on oluline, aga sellest üksi ei piisa. Kui muudad toitumist, siis pead pöörama ka tähelepanu liikumisele, unele, stressile jne. Kahjuks võivad need su ilusat toitumisplaani mõjutada.

3. Ära oota kiireid lahendusi

Kui sul on üle 20 lisakilo turjal, siis kiireid muudatusi oodata ei ole. Ära lange ekstreemsete dieetide ja elustiili ohvriks. Oluline on muuta oma elustiili ja suhtumist aegamisi, et see jääks ka püsima.

4. Üks samm korraga

Ära asu korraga kõike kümmet asja oma elus muutma. Alusta ühest ja olulisest. Kas hakkas rohkem vett jooma? Loobud krõpsudest? Või liigud rohkem? Tee oma valik ja ole järjekindel!

5. Õpi oma keha tundma

Kaal ja numbrid sellel pole sina. Ära sea eesmärke ainult kilodes. Kui püksid enam ei pigista - ka see on juba suur samm ja muutus!

6. Ära loobu - suurenda valikuid

Inimesed kipuvad alati elustiili muutes millestki loobuma. Kategooriline ei kommidele? Miks? Ära alusta sellest otsast, vaid pigem lisa oma toidulauale seda, millest sul senini puudus on olnud. Rohkem köögivilju?

7. Kogused paika

Oluline pole ainult see, mida sa sööd, vaid ka see, kui palju sa seda sööd.

8. Ära piina end

PÄEVATOIMETAJA

online@ohtuleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee