Sinu treener

Teed trenni, kuid kaal ei lange? Vaata siit, mis võib olla põhjuseks! (3)

Liigume.ee, 30. august 2018 15:33
Foto: PantherMedia/Scanpix
Hakkasid hoogsalt trennis käima, aga kaal ikkagi ei lange? Põhjuseks võib olla lihasmassi suurenemine, toiduga liialdamine pärast treeningut või ebapiisav liikumine päeva jooksul, kirjutab portaal Kodus ja annab nõuandeid, mida sel puhul ette võtta.

Käin aeroobikas, kuid mu kaal ei lange

Põhjus: paar korda nädalas aeroobikat ei ole piisav, et kulutada iga päev kaheksa tundi laua taga istuva inimese kaloreid. Kuigi spordisaalid on rahvast täis, siis suuremal osal inimestest on tavaline igapäevane kasulik liikumine vähenenud ja energiakulutus väiksem kui mõnikümmend aastat varem.

Lahendus: ole võimalikult aktiivne. Seisa bussis või trammis püsti, jaluta ka eskalaatoril, käi jalgsi poes, mine ja tule tööle jala.

Liikumine tekitab söögiisu

Samal teemal

Põhjus: paljud mõtlevad, et pärast rasket treeningut võib süüa nii palju, kui tahad. Kui premeerid ennast suure taldrikutäie koorekastmes makaronide või šokolaaditahvliga, siis sööd kulutatud kalorid tagasi.

Lahendus: luba endale üks päev nädalas, kus sööd makaronitoitu või šokolaadi, kuid jää mõistliku koguse juurde. Premeeri ennast muude asjadega: näiteks elamuste, mitte söögiga.

Miks raskustega treenimine kaalu ei langeta ning koos kaalulangusega kadusid ka lihased, loe edasi siit. Samast saad ka teada, mida sel puhul ette võtta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee