(PantherMedia/Scanpix)
Jaga:     
Toitumine

Kas sa tead, millised vürtsid aitavad kehakaalu kontrolli all hoida? (2)

Midagi pole teha - kui pugid liialt, ohustavad sind ülekilod. Nende eest saad end kaitsta, kui lisad oma toidule õigeid vürtse.

Bild der Frau toob välja viis vürtsi, mille igapäevane tarvitamine aitab sul kehakaalu kontrolli all hoida.

1. Kaneel. Londonis läbi viidud uuringu andmeil aitab igapäevane kaneeli kasutamine vähendada vööümbermõõtu ka neil, kes oma igapäevaseid toitumisharjumusi muuta ei suuda. Kaneel hoiab nimelt veresuhkru taseme kontrolli all ning seetõttu suunab keha toidust vähem energiat rasva tekkeks. Kaneeli kasutamine on lihtne: seda võid puistata kõigile magustoitudele või ka tee sisse.

2. Ingver. New Yorkis viidi rasvunud meeste seas läbi katse ning ilmnes, et kui nad sõid hommikueineks ka ingverit, püsis nende kõht palju kauem täis. Ingverit on parim tarbida näiteks ingveriteed juues – see maitseb hästi nii sooja kui külmana.

3. Tšilli. Lisa alati rasvaste toitude hulka näpuotsatäis tšillit – Jaapanis läbi viidud test näitas, et see aitas söögist rohkem kasulikku energiat tarbida ja salvestas vähem rasva tagavaradeks. Kanada teadlased on leidnud ka, et tšillis leiduv kapsaitsiin stimuleerib tööle söögiisu reguleerivaid hormoone. Vürtsita kõiki oma toite tšilliga!

4. Köömned. Teheravi meditsiiniülikooli teadlased viisid läbi katse, mille käigus andsid nad rasvunud naistele iga päev kolm grammi köömneid. Tänu sellele vähenes nende vööümbermõõt ja nad võtsid kaalust alla! Proovi sinagi – sega iga päev naturaalse jogurti sisse kolm grammi köömneid.

5. Vanilje. Kui me oleme stressi all, hakkame sööma ning stressihormoon sunnib keha varusid talletama. Sellele on parim vastumürk vanilje lõhn, mis ergutab tööle õnnehormoonid. Kanna igapäevaselt esmaabiks pudelikest vanilje eeterliku õliga ning kasuta vanilje aroomiküünlaid kodus!

2 kommentaari

K
kas kõik on ka ohutud?  /   11:09, 29. aug 2018
Miks ingveri tarbimine toiduks tekitab heledale nahale inetuid veripunaseid täppe, mis aja jooksul võivad suureneda ja ära ei kao kuidagi? Nii kui ingverit toidu sisse panin - ainult väikse sõrmeküünesuuruse tüki - , nii nahapinnale hulgaliselt veretäppe tekkis, mõned siiski kadusid. Ons see, ingver mõne haiguse puhul ohtlik? Mina kasutan ainult kuumtöödeldud varjanti.
  /   23:26, 1. sept 2018
Time and Labor Online