Uudised

Homsel päikeseloojangul saab joosta asenduskodu laste toetuseks (3)

Toimetas Silja Paavle, 2. august 2018, 17:37
Foto: Pexels.com
Homme, 3. augustil kell 21:43 antakse Tallinnas Vabaduse väljakul start Seve Ehituse heategevusjooksule, mille eesmärk on toetada asenduskodus elavate laste psühholoogilist nõustamist.

Seve Ehituse heategevusjooks leiab aset IRONMAN Tallinn täispika triatloni raames, olles eelüritus nädalavahetusel toimuvale triatlonivõistlusele.

Samal teemal

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar nendib, et täispikk triatlonivõistlus võib paljude inimeste jaoks tunduda ületamatu, ent seda ei ole eelõhtul toimuv heategevusjooks. “4,2-kilomeetrine distants on jõukohane peaaegu kõigile ning tegemist on unikaalse võimalusega täpselt päikeseloojangul kogu pere ja sõpradega joosta või kõndida ümber ja läbi Tallinna vanalinna, tehes head nii endale kui ka abi vajavatele lastele,” kutsub Saar üles.

Jooksu osalustasu on 15 euro suurune annetus jooksul osaleja kohta. Osalustasu ja annetused lähevad TÜ Kliinikumi Lastefondi kaudu asenduskodus elavate laste psühholoogilise nõustamise toetuseks. Registreerimine ja stardimaterjalide väljastamine toimub täna, 2. augustil kell 10.00-20.00 ning homme, 3. augustil kell 10.00-21.00 võistluskeskuses Vabaduse väljakul.

Lastefond on alates 2010. aastast toetanud annetajate abiga asenduskodus kasvavatel lastel saada täiendavat psühholoogilist ja terapeutilist tuge, kattes eripedagoogi ning tegevusterapeudi töötasu ning transpordikulud. Riiklikul tasandil on seni olnud peamine eesmärk luua asenduskodudes elavatele lastele võimalikult sarnased tingimused tavaperedes kasvavate lastega, kuid lapsele osutatav asenduskoduteenus piirdub välise turvalise keskkonna loomisega ja ei hõlma endas professionaalselt läbimõeldud terapeutilist abi, mida vanemliku hoolitsuseta lapsed vajavad, et tulla toime läbielatud valusate mälestuste, kogemuste, süütunde ning vastuseta küsimustega.

2015. aastal korraldas Lastefond kampaania “Katkised hinged”, millega kogus fond annetusi, et rahastada asenduskodudes kasvavate laste täiendava psühholoogilise ja terapeutilise toe saamist erialaspetsialistidelt. Paraku on kampaaniaga kogutud annetussumma kolme toetusaastaga otsa saanud ning kuna riiklikul tasandil pole probleemile lahendust leitud, peab fond taas paluma heade annetajate abi, et lapsi jätkuvalt aidata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee