Sinu spordiala | Sinu treener

Mõne minutiga rannavormi: kuidas lihased kiirelt üles pumbata? (4)

Liigume.ee, 20. juuni 2021 16:30
Foto: Pixabay
Sa ei pruugi olla üliheas füüsilises vormis, aga kui kehal natuke lihaseid leidub, siis pole halb mõte need enne randa siirdumist veidike üles lüüa. Igatahes paistad nii natuke kopsakam, selg on sirgem ja rüht asisem. Men’s Health pakub kuulsuste treeneri Joe Dowdelli abil välja neli lihtsat harjutust, mille abil saab vaid mõne minutiga keha uhkemasse rannavormi.

Iga harjutuse järel puhka 15 sekundit. Iga ringi järel puhka üks minut. Püüa teha vähemalt kaks ringi.

1. Rüht sirgeks: ühe jalaga tuharasillad

Heida selili, jalad taldadest maas ja põlved püsti. Tõsta vasak jalg maast lahti ja siruta sirgeks. See on stardiasend.

Nüüd pinguta oma tuharaid ja kergita torso maast lahti, püüdes hoida puusi ülakeha suhtes sirgelt. Hoia üks sekund, siis langeta keha kahe sekundi jooksul stardiasendisse. 12 kordust ühe jala kohta.

2. Rindkere kummi: kiired kätekõverdused

Kätekõverduste asend, käed veidi laiemalt sirutatud kui õlgade laius, keha kange ja sirge. Langeta ülakeha kahe sekundi jooksul 5 cm kõrgusele maast. Seejärel kergita kahe sekundi jooksul stardiasendisse. 20 kordust.

3. Turi turri: lõuatõmbed

Haara altkäeasendiga kangist. Hoia keha kange, suru õlalihased kokku ja tõsta lõug üle kangi. Langeta end kahe sekundi jooksul tagasi algasendisse. Tee 10-12 kordust.

4. Biitseps püsti: kummilindi venitused

Seisa jalgadega keskmise või raske kangusega kummilindi peale ja haara see pihkudesse, peod ülespoole. Hoia käsivarred põrandaga paralleelsena ja kõverda käsi pinge all ülespoole. Kuluta biitsepsite abil kummi venitamisele kaks sekundit. Seejärel langeta käed kahe sekundi jooksul algasendisse. 12-15 kordust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee