Uudised

Pärnus toimunud UusMaa Rullituuril krooniti meistriteks Saskia Alusalu ja Marten Liiv 

Liigume.ee, 2. juuli 2018 09:55
Foto: Siim Semiskar
Laupäeval, 30. juunil, Pärnus toimunud UusMaa Rullituuri hooaja teisel etapil krooniti nii Eesti kui Läti meistrid. Võidu rulluisutas üle 400 osaleja Soomest, Rootsist, Valgevenest, Venemaalt, Ukrainast, Hispaaniast ja Leedust.

Võidurullimise avasid lastesõidud, mille järel anti keskpäeval start rulluisumaratonile. Parima tulemuse uisutas ajaga 1:07:18,4 seekord välja lätlane Reinis Znotins, aga meie parim Marten Liiv oli naaberriigi esindajal tihedalt kannul ja lõpetas ajaga 1:08:01,5. Marten viis lisaks etapi võidule koju ka Eesti meistri tiitli ja suurepärase soorituse tegid ka Kaspar Kaljuvee, Kert Keskpaik ning Mart Markus.

Foto: Siim Semiskar


Naiste arvestuses oli vaieldamatult parim Saskia Alusalu, kes sõitis välja aja 1:18:02,9 ja garanteeris sellega endale taas ka Eesti meistri tiili. Tema järel finišeeris Ukraina esindaja Anna Muzyka ajaga 1:18:06,1 ja eestlanna Kristiine Kalev ajaga 1:20:46,0.

Foto: Siim Semiskar

Fotoalbumi leiab Rullituuri Facebooki albumist ja Sportfoto lehelt.

Juba kolme nädala pärast, 21. juulil, on kõigil rulluisusõpradel võimalik osaleda Jõgeva Kalevipoja Rulluisumaratonil. Rullituuri III etapi ajakavas on: 

  • 9:30 Võistluskeskus avatud, numbrite väljastamine ja kohapealne registreerimine
  • 11:00 Pisirull
  • 11:20 TuttiFrutti Lastesõit
  • 12:00 Rulluisumaratoni ühisstart
  • 12:01 Rulluisumaratoni naiste start
  • 12:02 Poolmaratoni start
  • 12:03 Chilli Rahvarulli start
  • 4:30 Autasustamine ja loosiauhindade jagamine

Järgmisele põnevale võidusõidule on võimalik end hetkel veel soodushinnaga registreerida! Ürituse info leiab Rullituuri lehelt ja Facebookist 

Uus Maa Rullituur on Põhja-Euroopa suurim erinevatest distantsivalikutest kokku pandud kiir-rulluisutamise sarivõistlus, millel osalemine on jõukohane erineva vanuse ja oskusega harrastajatele. Eesmärgiks on rulluisutamise, kui meeldiva suveharrastuse propageerimine laste, harrastajate ja sportlaste seas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee