Uudised

VESI parandab sooritust! 

Manona Paris, 17. juuni 2018 13:00
Foto: TEET MALSROOS
Kristi Roosimägi, aeroobikatreener ja tervislike eluviiside nõustaja

Vesi on elu alus. Üldiselt ma igasugu katsetusi oma kehaga praktiseerida ei soovita, kuid veejoomise eksperiment ja üldse vee jooma õppimine kuulub kindlasti kasulike hulka. Kõik ju tõesti teavad, et vett tuleb juua, kuid ometigi paljud seda ei tee või siis teevad liiga vähe. Kuid vesi on igas mõttes elu alus ja mõjutab varjatult meie elukvaliteeti iga päev.

Halb enesetunne, kehvem sooritus. Vedelikupuuduses organism on näitlikult justkui kuiv pesukäsn – kokkutõmbunud, kuiv, kare ja rabe ning kergesti purunev. Nii mõnelgi korral võivad väsimus, pea- ja lihasevalu olla tingitud hoopis vedelikupuudusest. Juba selline vedelikukaotus, mis moodustab kehakaalust paar protsenti, mõjutab tuntavalt organismi sooritusvõimet ja 20protsendine vedelikukaotus võib olla juba lausa eluohtlik.

Kui palju on paras? Vedelikuprotsent meie kehas on muuseas ka üks keha vanuse näitajatest. Mis aga puutub kogustesse, siis kolm liitrit puhast vett päevas ja lisaks veel vesi, mille organism saab varjatud kujul muu tarbitava toiduga, tundub pisut liiga suur kogus. Kui veejoomine muutub juba elu segavaks faktoriks, peaks pigem koguseid vähendama.

Väljavõte Tervis Plussi 2014. aasta augusti ajakirjast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee