Foto: Marit Kuusk
Kadri Kütt 1. juuni 2018 17:59
Tänane päikeseline ilm lõi Raekoja platsil ideaalse õhkkonna heategevusjooksu Rat Race Tallinn 2018 jaoks, mille osalised startisid politseiautodesse Kallikarude soetamise toetuseks. 

Jooksule oli registreeritud 61 tiimi, kellest suurem osa esindasid erinevaid ettevõtteid. Kõik osalejad tulid jooksma värvikates ja lõbusates kostüümides ning isegi oma maskottidega. Panustatud oli nii omanäolistesse riietesse kui näomaalingutesse ja soengutesse. Kell 13:30 alanud jooksul hoidis silma peal žürii, kuhu kuulus ka Roman Fosti. Fosti ei olnud aga ainus Eesti parimate jooksjate seast, kes ülla eesmärgi nimel jooksuüritusse panustas. Politsei- ja Piirivalveameti tiimi koosseisus startisid ka Kaisa Kukk ja Kelly Nevolihhin, kes oma viieliikmelise seltskonnaga esimesena finišijoone ületasid. Teisena lõpetasid jooksu Reformierakonna esindajad, eesotsas Kalle Pallinguga.

Igapäevatööna avariipolitseiniku rolli täitev Kelly Nevolihhin on Kallikarude projekti ja kogutud toetuse üle väga õnnelik: “Paraku saavad ka lapsed liiklusõnnetustes kannatada või juhtub see nende vanematega või on lapsed plekimõlkimisest šokis. Siis anname neile karu ja momentaalselt on näha, kuidas lapsel tuju tõuseb. Ta hakkab naeratama, on oma väikese sõbraga ja unustab kõik muu, mis tema ümber toimub. Kallikarud on igas patrullautos ja neid on väga vaja, sest paraku satub õnnetustesse palju lapsi. Alati ei aita õlale patsutamisest ja sõnadest, et kõik saab korda. Karu on lapse jaoks sõber, kelle peale loota.”

Rat Race Tallinn 2018 jooksu osalustasudena koguti kokku summa, mis võimaldab soetada üle 2000 Kallikaru. Kallikarude projekti eestvedaja Kaur Vahtriku sõnul alustasid karud tööd täpselt aasta tagasi ja neid on jagatud juba mitusada. “Kallikarud on pehmed abimehed, kes tõttavad koos politseinikega appi õnnetusse sattunud lastele. Neist on olnud palju abi ja tagasiside nende mõjust on olnud väga positiivne. Just saadud soe tagasiside sütitas meid tegutsema selle nimel, et politseiautod saaksid ka tulevikus Kallikarudega varustatud. Soovisime näidata ühiskonnale eeskuju, et turvalisus on meie kõigi ülesanne ja koguda karud annetuste kaudu ning ühistegevusena. Kallikaru võib raske päeva veidigi paremaks muuta. Märgake ja hoolige oma ligimestest. Turvalist suve!” 

Kallikarude projekt sai alguse möödunud aastal kui Eesti politseiautodesse paigaldati 1000 mängukaru. Eestis juhtub ühe päeva jooksul keskmiselt ühe lapsega liiklusõnnetus ja kaks last kogevad või näevad pealt perevägivalda. Pehme kaisumõmmi Kallikaru lohutab ja rahustab õnnetusse sattunud lapsi.

Kallikarude projekti lisainfo: 
http://www.kallikaru.ee/et