Uudised

1. juunil toimub Rat Race Tallinn 2018 heategevusjooks Kallikarude toetuseks 

Liigume.ee, 31. mai 2018 12:40
Reedesel lastekaitsepäeval jooksevad Tallinna vanalinnas 5-liikmelised tiimid nii ettevõtetest, MTÜdest kui sõpruskondadest, et panustada politseiautodesse Kallikarude soetamisse. 

Reedel võib Tallinna Raekoja platsil kohata särtsakat rotti, kes ergutab Rat Race Tallinn 2018 heategevusjooksul osalejaid. Tiimid läbivad poole tunni jooksul veidi üle kilomeetri pikkuse ringi ja seda vabalt valitud tempos ning soovi korral ka kostüümis.

Tänaseks on jooksule registreerunute osalussummade põhjal võimalik politseiautodesse soetada üle 1500 Kallikaru. See tulemus tagab kriisisituatsiooni sattunud lastele karude toetuse vähemalt viieks aastaks. Jooksuni on aga veel aega ja jätkuvalt kutsutakse Kallikarude soetamisse panustama nii jooksu kui toetuse läbi kõiki ideesse uskujaid. Jooksule registreerimine on avatud ja huvilised on oodatud osalema ning kaasa elama.

Kallikarude projekt sai alguse möödunud aastal kui Eesti politseiautodesse paigaldati 1000 mängukaru. Eestis juhtub ühe päeva jooksul keskmiselt ühe lapsega liiklusõnnetus ja kaks last kogevad või näevad pealt perevägivalda. Pehme kaisumõmmi Kallikaru lohutab ja rahustab õnnetusse sattunud lapsi. Siiani on jagatud üle sajakonna Kallikaru ja täna tegutsetakse selle nimel, et karud jääksid politseiautodesse veel kauaks. Autoõnnetusse sattunud poja ema Kristiina kommenteerib: „Mina tahan lihtsalt öelda aitäh! Minu poja sai autolt löögi ja parim asi, mis kalli sai, oli Mõmmi, mille politseinik talle tõi. Endal autos tõesti ei olnud mitte midagi peale teki ja see Mõmmi... parim.“

1. juunil 2018 Tallinna Raekoja platsil toimuva heategevusjooksu Rat Race 2018 raames loodetakse kokku koguda vajalik summa, et Kallikarud jääksid politsei abimeesteks järgnevaks 10 aastaks.  

Heategevusjooksule registreerimine:
http://ratrace.ee/rr/tallinn/

Kallikarude projekti lisainfo:
http://www.kallikaru.ee/et