Sinu spordiala | Sinu treener

Kuus põhjust, miks suvel umbse spordisaali asemel õues treenida (2)

Liigume.ee, 24. juuni 2021 21:49
Foto: PantherMedia/Scanpix

Kaunid suvepäevad annavad suurepärase võimaluse õues sportimiseks. Huffington Post toob ära kuus põhjust, miks eelistada väljas liikumist umbsetele spordisaalidele.

* Õues sportimine tõstab tuju. 2012. aastal läbiviidud uuring tõestas, et õues sportivad inimesed olid 50 protsendi võrra õnnelikumad saalides tegutsevatest tervisesportlastest.

Samal teemal

* Tähelepanu ja keskendumisvõime suurenevad . Illinoisi ülikoolis läbiviidud uuring näitas, et hüperaktiivsete laste keskendumisvõime suurenes pärast 20 minutit kestvat jalutuskäiku pargis.

* Treeningaktiivsus püsib stabiilsena. Kuigi igasugune liikumine on teretulnud, võiksime siiski veel natukene rohkem liikuda. USA ekspertide soovitusel tuleks igal nädalal teha vähemalt 2,5 tundi keskmise intensiivsusega kardiotreeningut ning kaks või kolm korda jõusaali treeningut. Paraku on treeninguid aga väga raske ühildada oma töö – ja koduseeluga, mistõttu paljud loobuvad. Siiski on uuringud näidanud, et väljas sportijad kordavad suurema tõenäosusega oma aktiviteeti, kui spordisaalides käijad.

* Värske õhk aitab kaalu hoida. Värske õhk, päikesepaiste, avarus – need on vaid mõned tegurid, mis inspireerivad meid veelgi rohkem liikuma. 2008. aastal läbiviidud uuring näitas, et suurema osa ajast väljas aega veetvate laste hulgas oli ülekaaluliste laste osakaal 27-41 protsenti väiksem kui laste hulgast, kes veetsid  oma aega ruumides.

* Värske õhk annab energiat. 2009. aastal Rochesteri ülikoolis läbiviidud uuring näitas, et vaid paarikümne minuti pikkune õues viibimine annab suurema energiatulva kui tass kohvi.

* Õues suureneb D-vitamiini tase. Kaalulangetamisel võib meid tabada oht, et me ei pruugi saada enam piisavalt D-vitamiini, kuid õues sportimine annab suurepärase võimaluse just D-vitamiini saamiseks, sest päikese ultraviolettkiired aktiveerivad nahas eksisteeriva kolesterooli vormi, muutes selle D-vitamiiniks.

Samal teemal

21.05.2018
ENNETA ÜLEKAALU: kuidas lapsi aktiivsena hoida?
26.04.2017
Kas treenida õues või jõusaalis?
01.10.2016
Viis põhjust, miks sel nädalavahetusel õue minna