Uudised

Narva orienteerumispäevakud liitusid üle-eestilise sarjaga ja alustavad uut hooaega 

Liigume.ee, 16. mai 2018 16:02
Foto: PantherMedia/Scanpix
Täna alustab Narva külje all Riigikülas Narva orienteerumiskolmapäevakute sari, mis esmakordselt kuulub üle-eestilise RMK Eestimaa orienteerumispäevakute kalendrisse. 

Päevakuid korraldab spordiklubi Narva Asimuut, kes viib orienteerumishuvilised lisaks Riigikülale (16. mai), Äkkekülasse (20. juuni), Kadastiku järve äärde (18. juuli), Narva linna (8. august) ning Narva-Jõesuusse (26. september).

SK Narva Asimuudi ja päevakute korraldamise eestvedaja Denis Košarinski sõnul on orienteeruma oodatud kõik inimesed vanusest ja sportlikust vormist sõltumata, sest looduses liikumine sobib kõigile.

„Soovime Narva piirkonna inimestele anda võimaluse eemalduda linnakärast ja kõiksugu tehnikavidinatest ning tuua nad nautima loodust. Orienteerumine aitab parandada füüsist ja teritada mõistust, sest lisaks liikumisele tuleb ka oma käike ette planeerida ning ümbritsevat jälgida,“ ütles Košarinski. „Mul on hea meel, et kuulume RMK Eestimaa orienteerumispäevakute kalendrisse, sest saame sel moel oma organisatoorset kvaliteeti parandada.“

Narvas korraldati orienteerumispäevakuid regulaarselt aastail 1973-1986, misjärel soikus tegevus 2007. aastani. Nüüd soovib Narva Asimuut piirkonna orienteerumiselule uuesti elu sisse puhuda.

„Orienteerumine sobib kõigile, sest valida saab mitme erineva raskusastmega raja vahel, alates väga kergetest sellisteni, mis sobivad ka sportlastele. Osaleda võib nii üksi kui koos kaaslasega. Näiteks tulla lapse või oma vanemaga,“ lisas Košarinski. „Samuti ootame enda ridadesse uusi vabatahtlikke, kes aitaksid päevakuid korraldada.“

RMK Eestimaa orienteerumispäevakute koordinaator Markus Puusepp tunnustas Narva Asimuudi tegevust Narva orienteerumistraditsiooni hoidmises ning ambitsioonis piirkonna orienteerumishuvi kasvatada.

„Asimuut teeb Narvas äärmiselt tänuväärset tööd orienteerumise populaarsuse kasvatamisel, korraldades lisaks päevakutele erisündmusi koolidele, lasteaedadele, ettevõtetele ja teistele organisatsioonidele,“ lausus Puusepp. „Kuulumine RMK Eestimaa orienteerumispäevakute kalendrisse võimaldab Narva päevakute korralduse taset parandada ning sel teel anda oma panuse uute osalejate meelitamisel rajale.“

Osalemine Narva orienteerumiskolmapäevakutel maksab täiskasvanule 2 eurot ja õpilastele 1 euro. Kaardi orienteerumise jaoks saab koos pileti ostmisega. Päevakute algus on kell 18.00. Lisaks viiele päevakule korraldab Narva Asimuut 25. augustil ka austusavaldusena klubi veteranliikmele Lev Migdalskile eraldi karikavõistlused.

Orienteerumispäevak on argipäevaõhtune kogu pere terviseüritus, kuhu on oodatud kõik liikumisest ja loodusest lugupidajad. Orienteerumine on hasartne tegevus, mis pakub koormust nii vaimule kui ihule. RMK Eestimaa orienteerumispäevakute kalendris on aastas üle 350 sündmuse, millel osaleb ligi 7000 inimest, kes registreerivad kokku umbes 60 000 osaluskorda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee