Jaga:     
Uudised

Külmetushaiguste raviks antibiootikumid või C-vitamiin? (11)

Käre kurk, köha, kinnine nina, nohu, aevastushood, kerge peavalu, valulikud silmad, lihasvalu, halb enesetunne – loetelu annab juba veidike vihjeid. Tegu on külmetuse sümptomitega. Kiire elutempo juures ollakse valmis maksma veidike raha lihtsate lahenduste eest. Antibiootikumid ja C-vitamiini preparaadid tunduvad ahvatlevate valikutena, kuid kas nad tõesti ka aitavad?

KÜLMETUSHAIGUSTE PUHUL ANTIBIOOTIKUMID EI AITA 

Külmetushaigused on organismile tavaliselt kahjutud ehkki iseäranis tüütud ja ajakulukad.Tavaline külmetus võib olla põhjustatud ühest viiest erinevast respiratoorsesest viirusinfektsioonist, milleks on paragripp, adeno-, korona-, pikorna- ja paramüksoviirus. Iga suur viirusegrupp liigitub veel omakorda väiksematesse alarühmadesse, moodustades üle 200 gripiviiruse tüübi.

Veelgi enam, iga uue viirusetüübi arenedes, peab organism taas nullist võitlusse astuma, sestap mõjutavad hooajalised viirused inimesi erinevalt. Mõnel, kellel on liikveloleva viiruse vastu antikehad organismis olemas, möödub tõbi kergemalt ja kiiremalt kui teisel. Siinkohal on oluline rõhutada, et keskmiselt nakatume me kõik külmetushaigusesse umbes kahel kuni neljal korral aastas. Kusjuures, viiruste poolt põhjustatud puhangud ei ole antibiootikumidega ravitavad; antibiootikumid töötavad vaid bakteriaalsete infektsioonide puhul.

Kui järgmise külmetushaiguse puhul on sümptomiteks kipitav kurk, kinnine nina või nohu, pidev aevastamine, köhimine või väike palavik, võid oma arstile sellest märku anda, kuid antibiootikumide kuuri kahjuks või õnneks sa ei vaja. Mõningatel juhtudel, kui organism on piisavalt nõrgestatud, võivad viirushaigused minna üle bakteriaalseteks (sümptomite ärakadumise asemel läheb hullemaks). Siis on arsti poolt määratud antibiootikumikuur hädavajalik.

KÜLMETUSHAIGUSTE PUHUL C-VITAMIIN KA EI AITA

C-vitamiini kasulikkusest külmetuse ennetamiseks ja võitlemiseks sajab sisse uksest ja aknast. Saan sellest täiesti aru. C-vitamiin võitleb vabade radikaalidega, on vajalik hormoonide aktiviseerimisel, osaleb kollageeni ja karnitiini tootmises; oluline meie kehale igatahes. Viimastel aastatel on farmaatsiatööstus teinud nii vitamiinidele kui ka toidulisanditele piisavalt lobitööd, et nende käive ulatuks üle miljardi euro aastas.

C-vitamiini on UK-s ainsa vitamiinipreparaadina populaarsuselt esimesel kohal, millest võib järeldada, et kodanikud maksavad oma taskust heas usus kümneid miljoneid eurosid. Tegelikult tuleb välja, et tõendid on vastuolulised. Suured, isegi kümneid tuhandeid inimesi hõlmavad uuringud tõdevad, et C-vitamiini manustamine ei leevenda ega enneta tavalise elanikkonna külmetushaigusi. Ainukest positiivset effekti on nähtud väga kõrgeid koguseid manustanud professionaalsetel sportlastel, kes sooritavad lühiajalist suurt koormust vajavaid harjutusi. Seega, C-vitamiini preparaadid ja sidruniviilud meie tees ei hoia ära külmetusi vaid aitavad toota tavapärasest kallimat uriini.

MIDA SIIS TEHA? 

Tuleb tunnistada, et talve jooksul jääme me mõlemad ilmselt vähemalt ühel korral haigeks. Siiski on parem vähendada neli haigushoogu näiteks ühele. Sellel hooajal proovi aga kolme alljärgnevat nippi.

#1 Pese regulaarselt käsi

Öeldakse, et 80% inimestest ei nakatuks viirushaigustesse, kui nad peseks regulaarselt käsi. Viirused levivad haigestunud inimese köhimise ja aevastamise tagajärjel õhku ja tasapindadele paisatud piiskade kaudu. Kui haigestunud inimene turtsatab kommetele vastavalt pihku ning hiljem kätlema hakkab, oled ka sina potentsiaalne viirusekandja. Selleks, et haigust organismi ei satuks, on kasulik regulaarselt käsi pesta sooja vee ja seebiga. Tundub lihtne ja teostatav.

#2 Ürita nina ja silmi mitte sügada

Külmetushaigusi põhjustavad viirused sisenevad kehasse läbi silmade ja nina. Sellepärast on paljud sümptomid seotud just respiratoorsete kaebustega nagu näiteks valulikud silmad, kurguvalu, kinnine nina, köhatamine. Ma olen nädal aega proovinud seda nippi kasutada ja tuleb tunnistada, et päris tihti sügan ennastunustavalt silmi või hoian käsi suu juures. Loomulikult mul on lubatud oma kõiki kehaosi kratsida, millal tuju tuleb, aga tervise perspektiivist tuleb vist teadlikult hakata piiri pidama.

#3 Haara alternatiivsete abinõude järele

Mida teha kui külmetushaigus on sinuni jõudnud? Kuna nii Madis kui ka ma ise olime eelmine talv korra kõige kiiremal eksamiperioodil haiguse poolt siruli löödud, uurisin seda teemat erilise huviga. Kuidas siis ennast kiirelt terveks ravida. Tuleb tunnistada, et hoolimata põhjalikust uurimisest, tuli välja, et vee joomine, puhkamine ja mõõdukalt üle leti saadavate sümptomeid leevendavate preparaatide tarbimine ongi kõik. Kuna viirushaigused mööduvad umbes 7-10 päevaga, on parim (ja ilmselt kõige raskem asi) mida sa teha saad, hoopis kodus magada. Eks Madis siis annab teada, kas ma pean oma sõnu kevadel sööma või mitte.

LÕPPSÕNA

Kuigi kellelegi ei meeldi külmetushaigused, on nad iga-aastased külalised. Kahjuks ei aita sümptomeid leevedada ega ära hoida ei antibiootikumid ega megadoosid C-vitamiini. Inimesed alahindavad enda immuunsüsteemi võimekust viirushaigustega efektiivselt võidelda ning soovivad kiireid lahendusi. Et viirushaigustest hoiduda, ürita pesta käsi seebi ja sooja veega, mitte hõõruda silmi ja nina. Kui oled juba haigeks jäänud, pole muud midagi kui koju jääda ja kutsuda oma kallis kaasa end põetama! Mina soovin sulle omalt poolt tervist ja jõudu talvehooaja üleelamiseks.

Vaata teisi Tervisefoorumi postitusi http://tervisefoorum.ee/.

11 kommentaari

J
Jessica Bonalume  /   20:31, 12. juuni 2018
Kas teil on vaja laenu, et maksta arve, võtke meiega ühendust, kui anname laenu vähemalt 2% -lise intressimääraga, lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust e-posti teel jessibona396@gmail.com
E
Elena  /   12:05, 18. juuni 2018
Hea laenuotsija
Teil on mingeid rahalisi raskusi? Kas soovite oma äri alustada? See laenufirma on loodud kogu maailmas inimõiguste organisatsioonidega, mille ainus eesmärk on aidata vaeseid ja rahalisi rahalisi raskusi. Kui soovite taotleda laenu, pöörduge tagasi meile e-posti aadressil: elenanino0007@gmail.com
Nimi:
Nõutav laenusumma:
Laenu kestus:
Mobiili number:
Tänan ja Jumal õnnistagu
TUNNUS
Elena
S
Sweeney Carol  /   00:26, 3. juuli 2018
Tere, minu nimi on Sweeney Carol. Tahan tänada piiskop Elijah laenufirmat, et ta aitas mind oma laenuressursse summas 80 000 USA dollarit pärast seda, kui see oli nii kaua röövitud, kui olete huvitatud laenust, võtke temaga ühendust, et saaksite ka teie laenu aidata mitte võtta kaua 24 tundi aega mu laen oli minu kontol Kõigil, kes vajavad kiiret ja usaldusväärset laenu peaks temaga ühendust võtma nüüd ta on Jumal saatis ja hea inimene oma e-posti aadress: bishopelijahloanfirm002@hotmail.com Mul on hea meel kirjutada siin siin, sest seal on palju petuskeemeid, kui sa tõesti vajavad abi, ilma et oleksid petnud, sest olin pettunud, on see õige laenufirma, kellega ühendust võtta: E-post: bishopelijahloanfirm002@hotmail.com või whatsapp: +2349035555247
Sweeney Carol
S
Sweeney Carol  /   00:26, 3. juuli 2018
Tere, minu nimi on Sweeney Carol. Tahan tänada piiskop Elijah laenufirmat, et ta aitas mind oma laenuressursse summas 80 000 USA dollarit pärast seda, kui see oli nii kaua röövitud, kui olete huvitatud laenust, võtke temaga ühendust, et saaksite ka teie laenu aidata mitte võtta kaua 24 tundi aega mu laen oli minu kontol Kõigil, kes vajavad kiiret ja usaldusväärset laenu peaks temaga ühendust võtma nüüd ta on Jumal saatis ja hea inimene oma e-posti aadress: bishopelijahloanfirm002@hotmail.com Mul on hea meel kirjutada siin siin, sest seal on palju petuskeemeid, kui sa tõesti vajavad abi, ilma et oleksid petnud, sest olin pettunud, on see õige laenufirma, kellega ühendust võtta: E-post: bishopelijahloanfirm002@hotmail.com või whatsapp: +2349035555247
Sweeney Carol
M
Mr Barry Mike  /   11:48, 6. juuli 2018
Kas vajate laenu arvete või äritegevuse maksmiseks? Kas olete otsinud õigustatud ettevõtet, et anda teile äri- või isiklikku laenu? Kas sul on vaja igasugust kiiret laenu? Ma tahan teile teatada, et NC USA-s asuv pealinnakrediidi organisatsioon pakub laenu mis tahes summalt nii äriühingutele, ettevõtetele kui ka üksikisikutele väga madala intressimääraga, laenu väljamaksmiseks, isikliku laenu ja ärilaenu saamiseks on kõik siin olemas, oleme registreeritud ja heakskiidetud laenude korraldamine, mis on laenudele andnud abi nii paljudele inimestele ja kogu maailmas tegutsevatele ettevõtetele, kellele on Aafrikast pärit nn laenuandjad petnud, nii et kui teil on vaja mingit liiki laenu, võtke lihtsalt ühendust: capitalhomefinance@outlook.com või whatsapp + 15512497307 lisateabe saamiseks.
T
Tamara Johnson  /   14:46, 7. juuli 2018
Ma olen Tamara Johnson nime järgi. Ma elan USA-s, ma tahan kasutada seda keskkonda, et hoiatada kõiki laenuotsijaid väga hoolikalt, sest kõikjal on pettused. Mõned kuud tagasi olin ma rahaliselt pingeline ja tänu mu meeleheidetale said mulle mitu online-laenuandjat. Mul oli peaaegu kaotanud lootust, kuni minu sõber viitas mulle väga usaldusväärsele laenuandjale, mille nimi on piiskop Elijah laenude kompanii, kes annaks mulle tagantjärele laenu 75 tuhande dollari eest 24 tunni jooksul ilma igasuguse stressita. Kui teil on vaja mingit laenu, võtke temaga ühendust kohe e-posti teel: bishopelijahloanfirm002@hotmail.com või WhatsApp: +2349035555247. Ma kasutan seda keskkonda, et hoiatada kõiki laenutaotlejaid sellepärast, et ma olen nende üle käinud tänan teid petturlikest laenuandjatest.
W
WE OFFER ALL KIND OF LOANS  /   18:14, 8. juuli 2018
We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )
W
WE OFFER ALL KIND OF LOANS  /   22:16, 8. juuli 2018
We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )
We Have Loan Programs Tailored For Any Profile And You've Come To The Right Place To Satisfy Your Business Needs. If Your Company Or You Know Of Any Company With Viable Projects / Proposals That Needs Financing, Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us For More Information: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )
You Will Hear From Us. Well Nice To Meet You And I look forward to our Business Acquaintance. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )
Do You Need A Loan To Consolidate Your Debt At 1.0%? Or A Personal Loans * Business Loans etc. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )
We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )
Kindly write us back with the loan information;
- Complete Name:
- Loan amount needed:
- Loan Duration:
- Purpose of loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:
Do You Need A Loan To Consolidate Your Debt At 1.0%? Or A Personal Loans * Business Loans etc. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )
We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )
L
larryfinance  /   05:40, 10. juuli 2018
Tere kõigile! Olen siin, et tunnistada, kuidas laen Larry Financeilt laekus pärast seda, kui palju võltsitud laenuandjaid eitas mulle võimaluse saada laenu siin foorumis. Hr. Larry Scott Gregory aitas mul ja mu perekonnal laenu 35 000 eurot. Kui ma kaotasin peaaegu 1000 eurot petturid. Hr. Larry Scott Gregory kinnitas mulle, et ta kavatseb mind aidata, algselt keeldusin ma lubamast, kuni ta lõpuks kohtumiseks oma lubadusega.
Kui teil on vaja kiiret tõelist laenu, kui soovite, võtke täna ühendust e-posti teel: larryfinance@yahoo.com või WhatsApp: +2348125943569.
Parimate soovidega
Philip Ray Hudson
A
Aan Cyra Zaib  /   14:55, 12. juuli 2018
Minu nimi on Aan Cyra Zaib ja ma olen Kuveiti linnast. Ma lihtsalt saiin oma laenu piiskop Elijah laenufirmalt kohe ja ma olen kuulnud selle firma kohta ja arvasin, et see on võltsitud ettevõte, aga nüüd olen nii õnnelik, et see ettevõte aitas mind ja 100% on see ettevõte tõeline, nii et igaüks, kes vajab laenu see on õige ettevõte, kes hakkab nüüd taotlema minu ettevõttele laenu 20 000,00 dinaarile ja see ettevõte aitas mind viivitamatult olen nii õnnelik, et ma tunnistan seda ettevõtet, sest ma nägin teisi inimesi seda tegema ja mul on hea meel olla seas inimesed, kes jagavad tunnistust sellest, kuidas see ettevõte mind kõigile aidanud, kui te vajate tõelist laenu, on teie abiline siin. nende kontaktteabe aadress: bishopelijahloanfirm002@hotmail.com või whatsApp: +2349035555247
Aan Cyra Zaib
C
charles lawhorn  /   20:28, 12. juuli 2018
Leia kiire ja mugav laenutaotlus, et maksta arveid, alustada uut äri või refinantseerida oma projekte kõige odavama 2% intressimääraga. Minimaalne krediidilimiit on 5,000 eurot kuni 5,000,000 eurot, kui soovite lisateavet selle kohta, kuidas laenu saada, külastage aadressi stjamesservice669@gmail.com