Jaga:     
Uudised

18. märtsil toimub maailma esimene tõukekelgurogain ehk orienteerumismatk

Loodusturism.ee matkakorraldus ja Otepää Jooksutuur kutsuvad maailma esimesele tõukekelgurogainile, mis toimub Otepää Pühajärve jääl 18. märtsil algusega kell 12.

Kas tead, kus asub Poslovitsa käär või kust otsida Kloostrisaare kloostrit? Tule seiklema ja leia tõukekelgu ning kaardi abil kontrollpunkte Lõuna-Eesti ühel kaunimal järvel - Otepää Pühajärvel.

Tõukekelgurogaini ülesehitus on lihtne – kindlaksmääratud aja jooksul (2h) tuleb läbida järvemaastikul olevaid kontrollpunkte, kogudes nende eest võimalikult palju punkte. Kontrollaja ületamist trahvitakse punktide mahaarvamisega. Erinevatel kontrollpunktidel on erinev „väärtus“. Kaugemal asuvad ja keerulisematel maastikuosadel paiknevad kontrollpunktid on suurema väärtusega. Kontrollpunktide läbimise järjekord on vaba ja iga osaleja otsustab ise, milliseid kontrollpunkte ja millises järjekorras läbida, planeerides omale jõukohase raja.

Loodusturism.ee matkakorraldus on rajanud Talvepealinn Otepää Pühajärve jääle 3km, 6km ja 10km pikkused jäärajad. Meil on kahtlemata Vabariigi pikim, tervelt 100 x 100m kogu järve ulatuses kaldajoont kopeeriv jäärada.

Tõukekelguga tuleb sõita jääradasid kasutades punktile võimalikult lähedale.
Võistlusmaterjalide hulka kuulvad stardinumber ja randmepaelad SI-kaartide kinnitamiseks. Kasutada võib vaid korraldajate poolt antud kaarti ning abivahendina ainult magnetkompassi ja kella.

Maailma esimene tõukekelgurogain toimub Otepää Pühajärve jääl iga ilmaga, ka nädalane sulaperiood ilma lausvihmata hoiab jääradasid heas konditsioonis.

Lisainfo ja registreerumine kodulehel:
http://www.loodusturism.ee/et/plaanilised-matkad/511-maailma-esimene-toukekelgurogain-otepaa-puhajarve-jaal-18-03-2018.

0 kommentaari