Amani Kiivikas 8. märts 2018 10:00
Paljud on mu käest uurinud, kas tarbin toidulisandeid ja kui tarbin, siis mida täpsemalt. Tean väga palju inimesi, kes laidavad maha igasugused pulbrid ja magusad batoonid, pudingud jne, kus sees on erinevad magustajad. Tihtipeale tundub paljudele selline sõna nagu valgupulber jube kohutavana, kuigi tegelikult on tegemist lihtsalt valguga, mida tarbida, kui näiteks toidust ei saa piisavalt kätte. Mina isiklikult arvan, et see on igaühe enda valik, mida ta tarbib. Mina usun nende toimesse ja mõistlikult tarbides ei tee see kellelegi halba.

Kui tean, et tulemas on raske trenn a-la jalapäev, siis tavaliselt joon enne trenni BOOMi BOOM: suur kogus kofeiini ja aminohappeid! See plahvatusohtlik pakett sisaldab kahe tassi kohvi kogust kofeiini ja tõhusaid koostisosi. Arginiin ja tsitruliin malaat aitavad verd lihastesse transportida ja beeta-alaniin koos tsitruliin malaadiga aitavad piimhappe tekke vastu. Atsetüül L-karnitiin aitab püsida fookuses kõikides tegevustes ja L-teaniin aitab sind virgutada ja kofeiini mõju pikendada. Sisaldab magusaineid. Ühesõnaga väga tõhus energiat andev shot!

Treeningu ajal tarbin ma Workout Intrat ehk BCAA-d. Olemas erinevaid maitseid ja lahustub vees väga hästi. BCAA mitte ainult ei lisa jõudu, vaid võimaldab sul treenida pikemalt ja tugevamalt, vähendades sealjuures väsimuse teket. Seega on kasulik nii jõu- kui ka kestvusaladele.

  1. Eriti võimas kogus tähtsaimaid aminohappeid.
  2. Stimuleerib valgusünteesi ja kiirendab lihasmassi kasvu. 
  3. Suurendab vastupidavust ja energiat, vähendab kurnatust, minimeerib lihaste lagunemist.

Peale trenni joon tavaliselt Hera80 valgu šeiki, mis on kiireim viis valkude imendumiseks peale treeningut. Või siis lisan hommiku pudru sisse, annab nii hea maitse!! HERA80 on kvaliteetne kergelt imenduv vadakuvalgu pulber kõikidele sportlastele ja spordiga tegelevatele inimestele. Uuringud näitavad, et vadakuvalk kiirendab taastumist rasketest treeningutest. Hera80 sisaldab lihaste kasvuks ja taastumiseks vajalikke aminohappeid, sealjuures BCAA-d ja glutamiini.

Tihtipeale, kui on kuskile ära sõitmine või lihtsalt vaja kiirelt midagi kaasa haarata, on minu valikus erinevad batoonid. No ikka täielik nõrkus! Eriti viimaste aastatega on koostis nii palju paremaks neil muutunud ja see kummaline järelmaitse, mida tihti tuntakse on olematu. Muidugi eks see sõltub inimesest.

Panen siia alla poe lingi ka, kust tooteid soetada saab, lisaks toidulisanditele leiab sealt palju ilusaid treeningriideid. Praeguseks kõik ning kui on küsimusi millegi täpsema kohta siis olen meeleldi nõus vastama! Olge mõnusad!

Toidulisandite e-pood: http://fitshop.fitness.ee.

Loe Amani Kiivikase blogi https://amanikiivikasblog.wordpress.com/.