Liikumine ja tervis | Sinu treener

Arnold Rüütel soovib oma matkakepi üle anda Kersti Kaljulaidile 

Toimetas Silja Ratt, 13. veebruar 2018, 13:04
Foto: Ain Paloson
25. veebruaril toimuval Presidendimatkal saavad kokku endine ja praegune president. Arnold Rüütel soovib oma matkakepi üle anda Kersti Kaljulaidile. 

Juba üle tosina aasta on vabariigi aastapäeva paiku spordiklubi Presidendirada oodanud suusa- ja matkahuvilisi Aegviitu, et kas suuskadel või kõndides minna Jänedale. Tänavune, arvult 15. Presidendimatk on pühendatud Eesti Vabariigi 100. juubeliaastale ning 25. veebruaril on matkarajale oodatud nii Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid kui ka president Arnold Rüütel.

Samal teemal

Start antakse traditsiooniliselt Aegviidu raudteejaama parklast kell 11.15, kust üheskoos liigutakse Nelijärve kaudu Jänedale. Matka pikkus on siis vastavalt füüsilisele vormile kas 10 või 7 km, nii suusarada kui ka kergliiklustee sobib liikumiseks kogu perele. Nelijärvel pakub sealne puhkekeskus matkalistele sooja teed.

Jänedale jõudes ei pea kohe hakkama kodu poole liikuma, kuna õige pidu alles siis lähebki lahti. Kõigepealt pakutakse Jäneda Täku tallis maitsvat suppi ja teed nälja peletuseks, tantsuhuvilised saavad jalga keerutada ansambli Tants’n trall saatel ning veidi enne kolme tehakse traditsiooniline ühispilt.

Kindlasti tasub sammud seada ka Jäneda lossi, kus kolmas heategevuslik Papa Krimmi koogikohvik avab ukse kell 12.30. Huvilised saavad seal müüa Papa Krimmi kohvikus endavalmistatud kooke või muid hõrgutisi, mis mõeldud Presidendimatka osavõtjatele ja teistele maiasmokkadele. Koogimüügi tulu läheb kingituseks Eesti Vabariigile, täpsemalt Jänedaga seotud Eesti riigimeeeste jalajälgede jäädvustamiseks lossis. Jäneda Külaelu Arendamise Selts ootab „Eesti Vabariik 100“-teemalisi võistluskooke ning valitakse välja rahva lemmik. Võidukookide küpsetajaid ootavad auhinnad.

Matkalised saavad tulla kõikjalt, selleks puhuks liiguvad enne matka Tallinnast Aegviitu ja hiljem tagasi ka soodsate hindadega Elroni rongid, samuti liiguvad tasuta bussid Tapalt Aegviitu ja peale matka Jänedalt Tapale tagasi.

Ajakava:

10.20 väljub rong Tallinnast (edasi-tagasi eripileti saab osta rongist märgusõnaga „Presidendimatk“ hind 3.40. Kehtib ka Elroni sõidukaardi soodustus 10%)

11.15 matka avamine Aegviidus

-matk Presidendi matkarajal 10 km

-matk Aegviidu-Jäneda kergliiklusteel 7 km

13.00 Ansambel Tants’n trall Musta Täku tallis

-Jäneda lossis on avatud Papa Krimmi koogikohvik, toimub koogivõistlus

14.45 Ühispilt presidentidega

15.00 Loosimine kõigi loosikaaardi ostnute vahel

16.00 Bussid Aegviitu

16.40 Bussid Lehtse ja Tapale (Käravete, Ambla)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee