Uudised

Eesti mees: on mul seda D-vitamiini ikka vaja?

Jaak Jänes, 25. veebruar 2018 10:00

2 KOMMENTAARI

r
RK/ 27. veebruar 2018 10:47
Käisin perearsti juures. Soovisin lasta mõõta enda D-vitamiini. Arst ütles et pole mõtet mõõta, et nagunii on vaja võtta. Selles oli tal õigus. Aga kui palju võtta, ütles, et 100UI. Selles osas on jälle vale. Vaja teada saada D vitamiini näit ja vastavalt sellele D vitam võtma hakata. Lasin siis ise oma raha eest mõõta apteegis näpu otsast. Ja näit oli 30. Hakkasin võtma kapsleid päevas 4000UI. 4 kuu pärast lasin mõõta D vitam veeniverest, siis näit oli 76. Samas ka kolesterool langes 7,8 pealt 6,8 peale. D vitam ja kolesterool pidid olema omavahel seotud. Kui D vitam pole, siis tekib kolesterooli rohkem, et d vitam toota.
D vitam hakkasin võtma nüüd 10000UI. Varsti ilmselt mõõdan uuesti ja siis vastavalt sellele korrigeerin d vitam koguse, kuigi kuskilt lugesin, et täiskasvanud inimene peaks võtma 8000UI-d päevas.
Lisaks hakkasin ka tavalist vett rohkem jooma, st enne praktiliselt üldse ei joonud. Vererõhk tundub, et on rohkem normaalsuse poole peal ja põlve liigesed valutasid enne rohkem.
Lisaks joon nüüd 4 soola ja himaalaja soola vett, et saada organismi mineraale. Sellega ma olen algusjärgus.
q
Q/ 27. veebruar 2018 09:45
Umbes iga kümne aasta tagant tuleb välja uus "ime ravim", mis peaks kõik terveks ja õnnelikuks tegema ja loomulikult pea kõigil inimestel on sellest puudus. D- vitamiin klassifitseerub samamoodi sinna. Ühe vitamiini forsseeritud tarbimine alandab teiste mõju. Eriti kui see on veel sünteetiline. Ma ei väida, et D-vitamiini lisamine talvekuudel tasakaalustatud toitumisse oleks vale kuid vaadata tuleks esmakorras, et saaksime seda looduslikest allikatest ja kui lisandina, siis kogused olgu ikka mõistlikud...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee