Uudised

Kas sa BAILATINOT oled proovinud?  

Kadri Kütt, 22. november 2017 11:00
Foto: PantherMedia / Scanpix
Oled ehk lapsena unistanud õrnas tüllseelikus baleriinikarjäärist või katsetanud erinevaid tantsutrenne, leidmata enda jaoks seda õiget. Tantsutrennide valik on mitmekülgne ja ei jää koormuse poolest fitnesstrennidele sugugi alla. Kui tunned, et sind tõmbab eksootiliste tantsude poole, on latiinohõngulised stiilid just sinu jaoks.

Spordiklubisid on tekkinud nagu seeni ja vaatamata fitnesstreeningute rikkalikule valikule, on väiksemas mahus olemas ka tantsulised tunnid. Lisaks on eraldi stuudiod, kus saad oma puusadelt tolmu pühkida ja pimedatesse õhtutesse särtsakat hingust tuua ning hoogsaid rütme nautida. Tants on suurepärane kehalise liikumise viis, mis hävitab stressihormoone, täiustab vormi ja annab sulle energiat.

Tantsuga ilma trotsides

Mailis Timmi on erinevatel eluperioodidel harrastanud kõikvõimalikke tantsustiile alates rahvatantsust, klassikast ja vabatantsust lõpetades showtantsu ning hip-hopiga. Kokku on tants vahelduva eduga tema ellu kuulnud 25 aastat. Viimased aastad on ta aga pühendanud ainult bailatinole. Juba kolmandat aastat tantsib Mailis kahel korral nädalas DanceActi stuudios, nüüdseks edasijõudnute rühmas.

Mailis on oma tantsuteekonnal väisanud erinevaid tantsuklubisid nii Raplas, Tartus kui Tallinnas. „Alustasin Kehtnast, kus ei olnudki korralikku stuudiot, vaid omaalgatuslik taidlusgrupp. Tartus käisin Pere Leiva cheerleaderite trennis ja Vanemuise baleriinide juhendatud klassika tundides ning Kristiina Noore showtantsus. Tallinnasse jõudes olin aastaid Fine5 tantsukoolis, mille kõrvalt proovisin mitmeid stiile erinevates stuudiotes kuni jõudsin bailatinoni DanceActis.“

Mailis osaleb kõigil stuudio kevad- ja jõulukontsertidel ehk Practice Nightidel, kus enamik rühmi astuvad üles selleks ürituseks spetsiaalselt ettevalmistatud kavaga. „Anda harrastajana kaks korda aastas ühe õhtu jooksul täis saalidele kaks väga hästi organiseeritud kontserti koos kõige sinna juurde kuuluvaga (lavaproovid, kostüümid, meik jne) on väga erakordne kogemus.“ Oma tantsurühmast on Mailis leidnud ka häid tuttavaid, kellega väljaspool stuudiot elu-olu üle arutada.

Tants on Mailisi jaoks saanud orgaaniliseks osaks elust ja ta ei oska enam teisiti ette kujutadagi. „Tantsutrenn on koht, kus saan end emotsionaalselt välja elada ja ammutan tohutult energiat. Ma ei teagi, kuidas ma ilma bailatino trennita Eestimaa talve üle elaks. See on super tunne, tulla õuest, kus on pime, märg ja külm, ning siseneda DanceActi hästi valgustatud valjude ladinarütmidega saali, kus mind tervitab maailma parim treener. Kes võtab talvel vitamiine, kes käib solaariumis, kes reisib lõunamaale. Mina käin tantsimas.“ 

Bailatino õpetab kaloreid põletades tantsima

Bailatino® on kaasaegne treening- ja tantsustiil, mis ühendab endas Ladina-Ameerika tantsukultuuri parimad küljed. Tantsu iseloomustab muutuv tempo, rütmipilt ja erineva intensiivsusega tantsud ning sinna juurde kuuluv kaasakiskuv muusika. Bailatinos on luubi all mitmed tantsud nagu salsa, jive, reggaeton, bachata, samba, merengue, cha-cha, mambo jne.

Bailatino annab sulle tantsuoskuse, rütmitaju ja on lisaks tantsulisele küljele ka tõhus treening. Tund pakub rõõmu nii algajale kui esitab tõsiseid väljakutseid professionaalsele tantsijale. Enamasti on bailatino grupid ja treeningprogramm on jaotatud vastavalt raskusastmele ning osalejate kogemustepagasile – algajad, kesktase, edasijõudnud. Bailatino sobib kõigile olenemata vanusest, soost ja kehakaalust ning tunnis osalemiseks ei vaja sa partnerit.

Korrapärane Bailatinoga tegelemine täiustab ja hoiab figuuri ning annab hea füüsilise koormuse. Tantsu näol on tegemist efektiivse rasvapõletustrenniga ja 60 minutiga vähemalt 700 kcal põletada pole probleem. Ka paaril korral nädalas bailatino harrastamine parandab enesetunnet, kuna ainevahetus hakkab tänu liikumisele paremini tööle. Bailatino on hea vaheldus jõulisemate treeningute kombineerimiseks. Eriti hästi mõjub bailatino talje, tuhara ja reie lihasgruppidele, kuna neile piirkondadele langeb selles trennis kõige suurem koormus.

Kuhu ja kuidas tantsusammud seada?

* Bailatino® ametlikku kaubamärki esindab Eestis DanceAct Tantsustuudio. Treeningud toimuvad pea igapäevaselt ja tunnid on jaotatud kolme tasemegrupi vahel. Treeningutes saab osaleda DanceAct-i stuudiotes Tallinna südalinnas, Lasnamäel, Keilas, Viimsis, Jüris ja Tartus.
https://www.danceact.ee/
* Tundi võta kaasa sportlikud riided, milles on hea ja kerge liikuda ning jalanõudeks siseruumi tossud või tantsutossud. Edasijõudnute trennides kasutatakse tihti ka spetsiaalseid tantsukingi.

Artikkel ilmus täismahus Tervis Plussi 2016. aasta novembrikuu ajakirjas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee