Uudised

Millist MARATONI valida?  

Kristina Kossinkova, 23. november 2017 10:00
RIIA? BERLIIN? NEW YORK? BOSTON? KAPLINN?

Ahoi! Ei ole ma veel kuhugi kadunud, aeg on lihtsalt käest voolanud. Ja eks talveperiood on ka spordi osas veidikene igav, midagi väga ei toimu ja on lihtsalt selline rahulikum kulgemine. Suure hurraaga hakkasin kuu alguses käima rühmatrennides, mis lõppes sellega, et leidsin end ikka ja jälle pigem jooksmas aga mitte muusika saatel käsi-jalgu vehkimas.

Ehk siis rühmatrenni olen jõudnud kolme nädala jooksul kolm korda. Erinevaid rühmatrenne on nii palju, et kui kord nädalas käia, jätkub neid mitmeks kuuks. Mulle 24/7 fitnessklubi lahendus täitsa meeldib - vahet pole, kas admin sulle  ukse peal tereütleb või mitte. Kahel korral käisin ka varahommikul, juba 6:30 olin platsis ja vastupidiselt eelmisele talvele, oli jõusaal rahvast täis. Nii tore, et nüüd saavad hommikuti ka need käia, kes peavad kindlalt kaheksast tööl olema.

Pidasin treeneriga nõu ja minu valmistumine uueks jooksuhooajaks algab vaikselt kohe, aga kindlalt juba detsembris. Alustan põhja ladumisega nagu ikka ja siis vaatan jooksvalt edasi. Siis on kergem juba ka kevadistele jooksudele vastu minna. Hetkel on plaan juba mais minna (pool)maratonile Riiga.
Mul on olnud paar kuud ka üks kindel maratoni mõte, mis tekkis tänu trennikaaslasele Annele, kelle jooksukäiku sellel maratonil käsi pulsil interneti vahendusel jälgisin. On päris ootusärevaks tegev, kui sa ootad inimese starti aga aeg läheb ja läheb aga stardiaega ei tule ega tule. Ma teadsin, et tegemist on suure jooksuga, aga et stardijoone ületamiseks kulub nii palju aega... pärast oli mul tunne, nagu oleks ise seal jooksnud.

Igatahes, nii kaua veeretasin unistust seal jooksmisest, kui tuli üks suur pilv ja tühjendas oma veepaagi sellele peale. Üks naiivitar ei osanud lihtsalt oodata, et sinna pääseb loosiga ja et loosimine on ammu läbi. Loomulikult pääseb suurtele jooksudele loosiga!!! Loomulikult ma ei tulnud selle peale!!!

Õnneks on veel üks variant sinna pääsemiseks aga kui järgmine aasta jooksma ei saa, siis loodetavasti järgmist loosimist ma enam maha ei maga. Jutt käib hetkel Berliini maratonist, sest minu viies maraton võiks tulla just selline suur ja vägev. Aga kui sinna ei saa, mõtlen midagi muud välja.

Või läheks hoopis New Yorki? Või Bostonisse? Või Kaplinna? Nende linnade maratonid laoti ka letti, kui uurisin variante, kuidas Berliini saada ilma loosita. Mu süda jättis kohe ühe tukse vahele, nii vägev! Ilmselt jään seekord ikka Euroopa piiridesse aga põnev ikkagi!

Ma ei tea veel, kuhu järgmine aasta mind viib, aga ma luban, et see ei saa olema igav! Ma tunnen juba praegu iga keharakuga, et see juubelimaraton saab olema äge.

Loe Kristina jooksublogi http://fitkristina.blogspot.com.ee/.