Foto: Reuters / Scanpix
Kadri Kütt 20. november 2017 16:35
Riietuse küsimus on päevakorras ka argielus aga kui üldse, siis tõsiselt muretseda ja tegeleda tuleks sellega just pikemate matkade eel. See vähendab ebamugavust teel olles ja ka hilisemat kahjude likvideerimise vajadust.

Sellest lähtudes külastasime eelmisel kolmapäeval kambaga Nõmmel asuvat Matkamaailma poodi. Olime juba varasemalt põgusalt arutanud, kellel mis asjad olemas on ja uurinud vajaliku kraami kohta nii internetist kui ka mitmelt mägironijalt. Kinnituse saamiseks ja varustuse täiendamiseks tundus aga mõistlik minna matkapoodi, kus ostlejaid juhendab ehtne alpinist! Üllar Põld on vallutanud mitmeid mägesid, sh üle 7000-meetriseid iludusi. Eeskujuks ja soovituste jagajaks on ta ideaalne valik.

Esimesel poekülastusel jõudsime läbi arutada riietuse ja jalanõude teema ning igaüks sai veenduda, mis veel selles osas puudu on. Minul oli kaasas pealmine kiht riideid, mida kavatsen mäel kanda ja saapad. Eelnevalt kogutud info põhjal oletasin, et saan kodus olevatest riietest ja jalanõudest Kilimanjarole sobiva komplekti. Möödunud talvel ostsin endale lumelauareisilt uue ilmastikukindla komplekti ja mu hoolitseva ema initsiatiivil ootavad kapis juba aastaid oma korda ka soojad ning kõrge säärega matkasaapad. Välispordifännina on mul olemas ka mitu komplekti sooja pesu, piisavalt sokke ja põlvikuid ning tuule- ja vihmakindlaid fliise ning jakke. Nüüd saan selle osa oma garderoobist tõsiselt proovile panna! Üllar kiitis nähtu heaks ja minul on süda rahul :).

Kõigepealt saime ülevaate matkasaabastest, mille puhul ei ole eesmärgiks seatud mitte väline ilu, vaid funktsionaalsus. Oluline on, et saabas oleks kuni paar numbrit suurem ja seejuures tuleks unustada hirm Miki Hiirena välja paitsmise ees. Jalad on need, mis inimese seatud sihini viivad ja neid tuleks hoida.

Huvitavat ja kasulikku infot saime rohkelt, edaspidi saan ka ise matkasaabaste valikul soovitusi anda. Näiteks ei teadnud ma varem, et saabastest sõltuvalt on suur vahe, kas saad matkates astuda või kõndida. Kõrva taha panin ka fakti, et mäkke ronides tasub paelad ja saabastel olevad kinnitused kasutusele võtta, mitte niisama kooserdades liigseid riske võtta.

Veel kinnitas Üllar kinnitas senist teadmist, et kihiline riietus on riietuste ema! Übermoodsad matka- ja spordiriided muutuvad üha kvaliteetsemaks, õhemaks ja teaduspõhisemaks. Sooja saamiseks ja külma vältimiseks piisab juba paarist kihist ilmastikukindlatest riietest.

Silmas tuleks aga alati pidada eesmärki, mille võtab väga hästi kokku riietumise püramiidil põhinev selgitus:

Matkapoe külastus kinnitas mu lootusi, et lisaks matka üldkulutustele ei pea ma teist samapalju varustusele kulutama. Keskendun nüüd vaid lisadetailidele nagu seljakott, kepid, pealamp, akupank jms… Sellest, mis kõik meie pagasis olema peab ja saab, annan ülevaate ühes järgmistest postitustest! ;)

Loe seiklusliku kamba teekonnast Kilimanjaro tippu http://www.kilimanjarole.ee/.