Uudised

Blogija tegi kehakoostise analüüsi, vaata TULEMUSI! 

Regiina Sepp, 16. november 2017 10:46
Foto: PantherMedia / Scanpix
Pirita MyFitnessisis sai sünnipäeva puhul tasuta kehakoostist mõõta ja mina tegin seal samal ajal tööd. Kui tasuta saab, siis tuleb ju mõõta! Iseenesest oli mul plaanis detsembris või jaanuaris mõõtma minna aga... Iga kord on masinad olnud erinevas spordiklubis ja kuigi seeria on üks, siis kalibreerimine on natuke erinev ja näidud sellest olenevalt muutlikud (võib-olla). Väidetavalt on seda tüüpi masinate eksimisruum ~5%.

Igatahes... Esiteks tuleb öelda, et olen kaalus juurde võtnud.

Alguses sain paberi kätte ja jälle konkreetse vihje kõhupiirkonda koguneva peki suhtes, et võiksin sellega tegeleda! Ja toitumisele peaksin suuremat rõhku panema, sest noh jah... Igatahes.

Ok... nii, kui nüüd analüüsi juurde jõuda siis rõhutati, et keha rasvaprotsent on päris suur ja sellega tuleks tegeleda! Ja kuigi KMI on täiesti normaalne siis tuleks ka sellega tegeleda ja kuigi vistseraalne rasv on korras, siis ikkagi tuleks kaaluga tegeleda! Kaalust soovitati alla võtta 4,6 kilo! Kiitis, et mineraalide hulk kehas on suur (kuni 4 on ok) mul oli 4,1 ning proteiini hulk kehas on ka väga hea. Aga siis jõudis ikkagi selleni, et peaksin toitumist jälgima ja ülla ülla. Kaalust alla võtma #Paks!

Tulin sealt ära ja olin ikka päris päris õnnetu. Korraks tundus, et kogu mu töö ja vaev on asjatu. Treeni ja treeni ja treeni ja mitte mingisugust tulemust ei ole. Ikka paks, ikka rasvas, ikka liiga vähe lihaseid… 

Tulin koju ja haletsesin ennast nagu täiega…

Siis otsisin üles eelmised tulemused ja võrdlesin neid. Ja nägu läks nalja täiega täis! Mis siis, et olen kaalus kolm kilo juurde võtnud aga 1,1 kilo sellest on lihas! See on lihtsalt über hea tulemus. Kas te teate, kui raske on reaalselt lihaseid kasvatada naisel? Nagu ikka väga raske! Ideaalsetes oludes, toitumist maksimaalselt jälgides ja jõusaalis elades suudab naine esimese poole aastaga kasvatada ~2 kilo lihast ja edaspidi väheneb kasv pea poole võrra. Seega ma plaksutasin endale ja lasin tibinal enda eest ühe salto teha.

Aga see 4,6 kilo, mis ma peaksin alla võtma, sellest tuleb vist eraldi postitus avaldada, millest osa mul juba üle kuu mustandites sitsib.

Vot, nii et siuke värk minuga ongi! 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee