Uudised

Blogija proovib EMS treeningut 

Regiina Sepp, 11. november 2017 17:27
Olen ammu tahtnud EMSi proovida tahtnud. Tundub selline natukene uskumatu asi olema, et kuidas need mõned elektrolüüdid mind nüüd siis päriselt ära väsitama peaksid? Raudselt udujutt! No TopShopi reklaam põhimõtteliselt ju. Täiesti raudpolt kindlalt mingi reklaamitrikk aga ikkagi tahtsin omal nahal veenduda. Oma silm on kuningas ja oma keha tempel. Seega, kui mulle pakuti võimalust Katrin Väli PiritaEms stuudios proovida EMS treeningut, siis mu kõrvad lausa liikusid. Nägu läks särama ja kaks korda endale seda pakkumist teha ei lasknud. Kas kummutame müüdi või saame tõsiusklikeks? Mis te arvate kumb juhtub?

Päeval jäi jooksutrenn tegemata ja siis ma oma hästi “targa” peaga arvasin, et ahh küll ma peale EMSi ära teen, et sellest saab minu ÜKE trenn ja pärast jooksen. Naiivitar, ma ütlen! Kohapeal kohe öeldi ka, et pärast sa joosta küll ei jõua. Ma noogutasin kaasa ja ise mõtlesin, et kui joosta ei jõua siis lähen ja kõnnin aga niisama oma plaanipärast trenni ka ära ei jäta. 

Jätsin küll. 

Täna, peale ööund, on tunne nagu oleks just trennist tulnud ja kõik lihased on väsinud ning heameelega poeks põhku 

Ja öösel, kui väikemees natuke jauras siis suutsin mõelda ainult sellest, et tahaks magada ja õhtul uinusin enne, kui pea patja puudutas.

Mis see EMS treening siis päriselt on? EMS (elektromüostimulatsiooniga) treening on kogu keha hõlmav treening, mis viiakse läbi elektriimpulsside abil. Elektriimpulsside tulemusena lihased kontrahheeruvad ja neisse tekib pinge. Impulsside intensiivsus seadistatakse vastavalt kliendi individuaalsele tundlikkusele. EMS parandab kesknärvisüsteemi, saates elektriimpulsse kontrollimaks ja parandamaks lihaste tegevust, mille tulemusel kasvavad lihased, väheneb rasv, väheneb tselluliit ja nahk muutub siledaks. Seansi käigus aktiveeritakse üle 300 lihaskiu samaaegselt, sealhulgas aktiveeruvad ka süvalihased.

EMS trennis saab käia ka kahekesti ja teid juhendab üks treener. No mind oli üks ja mul oli kaks treenerit, kusjuures üks kompum, kui teine. 

Läksin sinna ja sain M suuruses riided (kes naljast aru ei saa siis loe paar postitust altpoolt). Riided pidin panema palja ihu peale, isegi pesu ei jää alla. Selle üle pidid kõik imestama, mina k.a. Ja siis pandi selga traksidega kostüüm ja ühendati juhtmetega. EMS treeningul kasutatakse 10 elektroodipaari, mis on ühendatud spetsiaalse vesti ja andurite kaudu treenija kehaga. Nagu kosmonautide treeningkeskus vms. Igatahes olin väääga äraootaval seisukohal, et mis nüüd juhtuma hakkab. Siis sätiti elektriimpulsi tugevust ja läkski trenniks.

See tundub video pealt nagu naljategemine. Mulle endale küll tunduks aga te ei näe seda higi, mis mööda mu keha ja nägu alla voolab. Ja see burpee või kosmonaut. See oli lihtsalt nii naljakas. Tahad hüpet teha aga kõhu- ja seljalihased on nii suures pinges, et sa ei suuda neid kontrollida korralikult või no vähemalt mina ei suutnud esimene kord. Tahtsin teha aga lihtsalt ei jõudnud.

Trenn koosnes 10 minutist aeroobsest treeningust ja 10 minutit jõutreeningut. Ausalt öeldes, oleks mõlemat natukene kauem teha tahtnud, mis viitab, et võib-olla oleks pidanud natuke suurema koormuse endale panna aga ilmselgelt ma täna siis omal jalal üldse ei liiguks. Seega olen rahul, et mul oli oidu mitte üle pingutada ja parasjagu teha.  Pärast oli trennijärgne massaaž, mis oli niiiiiiii mõnus ja mis oleks võinud raudselt 3x kauem kesta. 

No ja lisaks oli hea seal selili pikali olla ja mitte ennast liigutada. Tõustes oli piinlik, sest minu all oli korralik higiloik. #pekipisarad

PiritaEMSi puhul on väga hea, et nad annavad pärast treeningut sulle ühe proteiinijoogi, mis aitab kehal kiiremini toime tulla niivõrd tugeva koormusega ja võtab ära esmase näljatunde, et koju jõudes terve külmkappi ära süüa ei tahaks.

Alguses ei tundnudki ennast nii väsinuna aga mida aeg edasi seda rohkem tundsin, et olen korraliku trenni teinud. Väga korraliku trenni. Uuringud on tõestanud,et 20-minutinelihaste stimulatsioon EMS treeninguga on tõhusam kui 180 minutit intensiivset jõusaali treeningut. Omalt poolt võin öelda, et kehal on küll täpselt selline tunne.

Kahjuks pole pildilt näha, kui ligumärg olen… Aga uskuge mind, kui ütlen, et tunne oli nagu oleks riietega pesus käinud.

Pärast tegid treenerid ise ka trenni ja rääkisime juttu.

Kellele sobib selline treening? Ma ütleks kohe, et kõigile. Kindlasti tahan veel EMS trenni minna aga kõige parem ja kiirem lahendus on see neile, kellel pole aega tunde jõusaalis veeta ja kes tahavad lõunapausi ajal kiirelt trenni ära teha. Tuled kohale tikkkontsadega ja pliiatsseelikus ning sealt pealt saad trenniks kõik vajaliku ja pooletunni pärast saad klubist lahkuda juba täiesti teise ja parema enesetundega ning korraliku trenni taha saab ka linnukese teha, seega kordaläinud päev. Lisaks näiteks väikelaste emad- beebi magab kõrval hällis ja emme ajab ennast vormi või siis inimesed, kes tahavad vaheldust. Muideks, ka eesti tipp triatleedid on EMSi trennis käinud ja Usain Bolt ka teeb ka EMSi.

Loe Regiina blogi https://regiinatrennijutud.wordpress.com/.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee