Liigume.ee 17. oktoober 2017 14:27
2017. aastal osales LHV tervisejooksu ja -kõnni sarja üritustel 1814 tervisesportlast: 318 kuni viieliikmelist võistkonda ja 260 individuaalosalejat. Kokku osaleti etappidel 24 082 korral ning kokku joosti või kõnniti 104 652 km.

Kuus kuud kestnud sarja (19. aprillil kuni 28. september) kuulus 21 kahepäevast etappi. Kokku said tervisesportlased võimaluse osaleda 42 etapipäeval, valides meelepärase tempo, sest liikuda sai joostes või kõndides. Sarja etapid toimusid 18 paigas Tallinna ja naabervaldade liikumisradadel. Juba tuntud radadele Tallinnas Kadriorus, Pirital, Nõmmel, Pääskülas, Harkus ja mujal lisandusid tänavu uute kohtadena Aruküla ja Tondiraba liikumisrajad. Esimest korda sarja ajaloos joosti ja kõnniti ka Tallinna lauluväljaku teedel.

Tallinna linnatranspordi koormuse leevendamiseks oli osalejatel võimalus tulla etappidele kohale jalgrattaga ja jätta see Rademari rattaparklasse. Vähemalt üks kord kasutas seda võimalust 179 osalejat, kokku kasutati rattaparklat 1145 korral.

LHV tervisejooksu ja -kõnni sarja 15. hooaja lõpetamisel 14. oktoobril Spartas selgusid hooaja parimad tiimid ja individuaalosalejad. Parima tiimi peapreemiale kandideeris 178 tiimi ja loosiõnn naeratas tiimile Right People, Right Place. Peale selle pärjati parim nais-, mees- ja segatiim ning välja anti ka kaks lohutusauhinda. Parimatest individuaalosalejatest naeratas loosiõnn Ele Otsale ja Tanel Veeleidile. Kõigi vahel, kes tulid etapile jalgrattaga vähemalt 10 korda, loositi välja jalgratas Trek, mille võitis Margit Ohlau.

Pika hooaja igal etapil mõõtsid Eldredi tervisespetsialistid osalejate tervisenäitajaid (kolesterool, veresuhkur, vererõhk ja rasvaprotsent) ning andsid nõu tervisekäitumise parandamise kohta.

Osalejad, kellel jäi mingil põhjusel mõnel etapil osalemata, said teha järeleaitamisetappe teistel Stamina korraldatud terviseüritustel. Nii leidsid tervisejooksjad ja -kõndijad end proovile panemas ka DFDS Järvejooksude etappidel, Icebug Kõva Mehe Jooksul ja Suple Sõtku Sörgi rahvatriatlonide üritustel.

LHV pensionifonde haldav AS LHV Varahaldus on suurima kodumaise finantskontserni ja kapitalipakkuja LHV Groupi tütarettevõte. AS-i LHV Varahaldus pensionifondidel on ligikaudu 180 000 klienti. LHV pakub nii aktiivselt kui ka passiivselt juhitud teise ja kolmanda samba pensionifonde. LHV pensionifondide maht kokku on üle 1 miljardi euro.

Lisateave LHV tervisejooksu ja -kõnni sarja kohta:
www.stamina.ee/tervisejooks
https://www.facebook.com/Tervisejooks/