Foto: Viktor Tund
Liigume.ee 17. oktoober 2017 00:07
Bosch Eesti Maastikurattasarja 2018. aasta hooaja võistluskalendri järgi saavad rattasõbrad alates aprilli lõpust Eestimaa erinevais paigus mõõtu võtta kokku seitsmel etapil. Võitjad selguvad seekord sarja ühel raskeimal trassil Rõuges 19. augustil.

Sarja juhi Enno Eilo sõnul arvestavad võistluste korraldajad radade koostamisel varasemast veelgi enam noorsportlaste ja peredega. „Noorte- ja matkasõitude distantsid jäävad vahemikku 15-20 km, mis on spordiga alles alustanud ratturitele jõukohaseks proovikiviks. Lisaks sobivad need ideaalselt ka pühapäevakruiisijatele ning peredele ühiseks toredaks seikluseks. Tasuta lastesõidud on meil samuti igal etapil kavas, seega oleme tõesti arvestanud igas vanuses, treenituses ja eas ratturitega. 2017. aasta hooaja rekordiline osalejate arv ainult kinnitab inimeste suurt huvi üheskoos kaherattalise sõbraga looduses liikuda ning see teeb meile suurt rõõmu,“ ütles Eilo.

„Tõsisematele tegijatele on kolm suurimat väljakutset kindlasti Tallinna, Jõelähtme, Rõuge maratonide XXL-sõidud. Lubame, et need saavad olema tõsiselt vinged. Jõelähtme etapi raames selguvad ka Eesti meistrid maastikurattamaratonis. Põhidistantside mõõduvõtud on meie sarjas umbes poolesaja kilomeetri pikkused ning trassid keskmise raskusega, mis annavad nii hea koormuse kui toreda spordielamuse,“ lubas sarja juht.

Osalejate soovil lisandub uuel hooajal Eilo kinnitusel N40-võistlusklass. „Naised on starti väga oodatud, siinkohal kutsume üles kõiki ratturitest mehi oma elukaaslasi, sõbrannasid või kolleege innustama. Teinekord on puudu just ühest toetavast sõnast või kas või abikäest maratonipaika jõudmisel.“

Maratonisari lõpeb võrreldes eelmiste aastatega pea kuu aega varem. „Otsus viimane võistlus enne septembri algust korraldada sündis teadlikult, see annab lapsevanematest ratturitele piisavalt aega, et oma võsukesed kooliks ette valmistada. Lisaks jääb pikemate sõitude armastajatele varuaega Tartu Rattamaratoniks ja Haanja100-ks valmistumiseks,“ selgitas Enno Eilo otsuse tagamaid.

Võistluskalender:

  • 28.04.2018 4. Alutaguse rattamaraton
  • 6.05.2018 18. Mulgi rattamaraton
  • 19.05.2018 21. Tallinna rattamaraton
  • 9.06.2018 12. Jõelähtme rattamaraton
  • 17.06.2018 16. Rakvere rattamaraton
  • 15.07.2018 Škoda Laagri 18. Rakke rattamaraton
  • 19.08.2018 20. Rõuge rattamaraton

Uuele hooajale registreerimine saab avalöögi 21. oktoobril Harjumaal Laagris toimuval traditsioonilisel Škoda Rattalaadal (Pärnu mnt 543), kus saab tutvuda rattasarja plaanidega ning soetada soodsalt spordivarustust. Laadal on esindatud valdav enamus Eesti jalgrattamaailma ettevõtetest. Škoda Laagri salongi uksed on laadalistele avatud ajavahemikul 10.00-16.00 ning sissepääs on prii.