Uudised

Algas registreerimine Spordisõprade Inspiratsioonipäevale SCULT Fest 2017 

Liigume.ee, 13. oktoober 2017 09:25
Algas registreerimine Spordisõprade Inspiratsioonipäevale SCULT Fest 2017 - seekordseks peaesinejaks on Kodutute Jalgpalli MM'i president Mel Young, vaata https://www.scult.com/en/scult-fest/2017

Tallinna Ülikoolis toimub 3. novembril rahvusvaheline Spordisõprade ja vabatahtlike inspiratsioonipäev SCULT Fest 2017, mille seekordseks fookuseks on spordi roll inimeste ühendaja ja innustajana. Seda üle erinevate vanusegruppide, rahvuste, füüsiliste ja vaimsete võimete. Ideid ja mõtteid jagatakse ning nende üle arutatakse tunnustatud tegijate ettekannete taustal ja väitluste ning töötubade kaudu.

SCULT Fest 2017 toob Eestisse Kodutute Jalgpalli MM'i ellukutsuja ja presidendi Mel Young'i Šotimaalt. Oma kogemusi 2700 vabatahtliku kaasamisel ja juhtimisel jagavad FIS Suusatamise Maailma-meistrivõistluste LAHTI 2017 korraldajad. Hannes Hermaküla eestvõttel arutatakse vaimse ja füüsilise erivajadusega inimeste sportimisvõimaluste laiendamise üle.

SCULT Fest 2017 peakorraldaja Ott Pärna sõnul on Kodutute Jalgpalli MM läbi aegade üks ägedamaid rohujuurealgatusi, kus maailma populaarseim spordiala – jalgpall – tuuakse suurelt mängu, et lahendada kodutute probleemi üle maailma. “ÜRO andmetel on maailmas 100 miljonit kodutut ja 1,6 miljardil inimest, kellel puudub eluase. “Seepärast on Mel Youngi ja Harald Schmied poolt 2001. aastal käima lükatud Kodutute MM algatus, mis sobib suurepäraselt seekordse SCULT Fest’i teemasse. Selle egiidi all mängivad aastas 100 000 kodutut 450 asukohas jalgpalli, et jõuda ühelt poolt oma meeskonnaga Maailmameistrivõistlustele, kuid teisalt pääseda tänavaelust – olgu selle põhjuseks siis õnnetu elukäik, alkohol ja narkootikumid, halvad sõbrad või midagi muud,” sõnas Pärna.

Eraldi spordialana on SCULT Fest’il näitliku väitluse ja vaatluse all jalgpall – kas see pigem ühendab või vastandab inimesi? Täpsema programmi, põnevate töötubade ja värvikate esinejatega saab tutvuda siin: scult.com.

SCULT Fest 2017 raames toimub ka Eesti Aasta Spordivabatahtlike 2017. a tunnustamise GALA.

SCULT on Eestist välja kasvanud rahvusvaheline spordivabatahtlike liikumine, mis viib omavahel kokku vabatahtlikke ja spordisündmuste korraldajaid, seda nii Eestis kui üle maailma. SCULT’i kaudu on käidud abiks kohalikelt võistlustest kuni rahvusvaheliste maratonide ja suurvõistlusteni välja – näites Lahti suusatamise MM-il Soomes ja IAAF Kergejõustiku Maailmameistrivõistlustel Londonis. Sport ja liikumisharrastus põhineb üle maailma suurel määral vabatahtlikel – näiteks nii London 2012 kui RIO 2016 olümpiamängude korraldamises lõi kaasa u. 70 000 vabatahtlikku.

Kontakt ja lisainformatsioon:
Ott Pärna, SCULT Fest 2017 peakorraldaja, ott@scult.com.