Uudised

Paide-Türi rahvajooks 2017. Üks jooks, kaks rekordit ehk koos on lihtsam! 

Kristina Kossinkova, 4. oktoober 2017 11:00
2017: 1.12.182014: 1.16.312013: 1.24.57

Saabusin Paidesse täpselt sellise ajavaruga, et jõudsin enne ka Paide ordulinnuse ära külastada. Väga uhke koht on, sügis on sealse pargi nii ilusaks värvinud.

Sel korral oli mul stardis vaid üks eesmärk - hoida end tagasi.  Kui raske see ikka olla saab? Stardipaugu kõlades läksin massiga kaasa, üritasin end tagasi hoida aga no ei õnnestunud. Mingi hetk nägin Viigi selga ja hakkasin talle vaikselt järgi jooksma. Tal oli hea tempo jalgades. Ees ootas Kirna mägi ja ma mäletasin, et see oli veidi kõrgem ja järsem. Jooksin Viigi kõrvale ja käskisin tempot hoida ning jäin - kiiret mul ju polnud.

Viigi imestas, kuidas ma ta ära tundsin. Ma lihtsalt teadsin, et see on tema ja õnneks oli ka. :D Siit edasi oli lõbusam. Ma ei tea, kas asi oli selles, et oli keegi kellel sabast kinni hoida, ja oli keegi, kes minult sabast kinni sai võtta, aga joosta oli üle ootuste kerge (huh, mis monstrumlause). Utsitasin aga Viigit takka, sest mitte-teps ei viitsinud enam üksi joosta.

Ma olen seda rada varem kaks korda jooksnud aga rada oli täiesti ununenud... ähmaselt mäletasin, et esimesed majad tähistasid Türi linna. Hah, unistagem edasi. Seda aga teadsin raudpolt, et kui juba Türile jõuab, siis tuleb pööre ja kohe on staadion. Ja see staadion on tegelikult üliligidal aga kuna tegemist on jooksu viimase kilomeetriga, siis see teekond venib nagu tatt. Venis ka seekord, kuigi ma lubasin Viigile, et kohe on kõik.

Staadionil saime teha veel väikese kiirenduse ja olimegi finišis.  Mõlemal isiklik rajarekord. Medalid kaela ja tehtud! Nii tore ja nii lihtne oli kellegagi koos joosta, peaks seda tihedamini harrastama. Aitäh, Viigi! Sinuga oli äge!

Nüüd oli mul üle kahe tunni bussini aega ja kasutasin seda Türi linnaga tutvumiseks. Alustasin Türi kirikuga, liikusin järve äärde, ronisin hüppeplatvormile (alla ei hüpanud :D), kiikusin, kiikusin veel, käisin laululaval, uudistasin Pärnu jõge (mis on ikka niiiii tilluke võrreldes Pärnus oleva lõiguga), korjasin aedade äärest kastidest õunu, käisin veel poes ja kui bussijaama jõudsin, oligi kaks tundi kui naksti möödunud. Türi on ilus linn. Ainuke miinus täna oli see, et pühapäeval on nii seal kui Paides kõik poed kinni. V.a Maximad ja Konsumid muidugi...

Paide-Türi Rahvajooks numbrites: 

distants: 13,7 km
keskmine kiirus: 5:16 min/km
max kiirus: 4:30 min/km - lõpukiirendus
keskmine pulss: 179 l/min

Huvitav olukord oli, kui astusin Türil bussile - buss oli praktiliselt tühi aga täielikult välja müüdud. Seal jäi maha 12 inimest (vaid minul ja ühel veel oli pilet ette ostetud). Paides tuli buss täis aga ka seal jäi mitu inimest maha. Ei tasu ikka piletiostu viimasele hetkele jätta.

Loe Kristina blogi http://fitkristina.blogspot.com.ee/.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee