Foto: PantherMedia / Scanpix
Liigume.ee 3. oktoober 2017 10:00
Kui tegeled rattaspordiga ning sõna võimsusandur ei pane Sind ratturina mõistmatusest kulme kergitama, kuid tekitab kerget aukartust, sest täpselt ei tea, kuidas seda oma sportlikus arengus ärakasutada, siis see loeng on just Sinu jaoks. Oled oodatud 3. oktoobril Karmen Reinpõllu loengusse „Kuidas kasutada võimsusandurit rattatreeningutel?“

Eesti MTB koondise peatreener käsitleb oma loengus praktilisi näiteid reaalselt tööst sportlastega- nii tippsportlastega, kui harrastajatega. Koos „sõidetakse" läbi terve protsess - vastatakse küsimusele, miks on vaja võimsusandurit, vaadeldakse erinevaid anduri tüüpe, otsustatakse, millist andurit valida, näidatakse, kuidas määrata intensiivsustsoone ja kuidas ikkagi treenida võimsusandmetest lähtuvalt. Loengus tuleb juttu baastõdedest, mis tähendab, et lühendid TTE, FRC, FRC/FTP, CIL jm. edasijõudnute valdkond käsitlusele ei tule.

AEG JA KOHT:      

Treeni teadlikult" sarja loeng toimub Tallinna Ülikooli Räägu 49, Tallinn õppehoones. Loeng algab kell 18.00 ja pikkus on ca 1,5 tundi, osavõtutasu 6 € (maksmine kohapeal, sularahas).

LEKTORIST:

Karmen Reinpõld on Eesti MTB koondise peatreener, kes teeb igapäevast koostööd nii maailmatasemel sõitva Martin Looga, kui ka maailmatippu pürgiva noore Markus Pajuriga. Tema näpunäidete järgi pedaalivad ka osad U23 maanteekoondise ratturid ning hulk harrastussportlaseid. 2017. aasta sügisest töötab ta osaajaga Tallinna Ülikooli kinesioloogia laboris tehnilise spetsialistina. Indrek Rannama ja Kirsti Pedakuga koostöös on kaasautorina avaldanud rattaspordialaseid publikatsioone. Edasised uurimisvaldkonnad on biomehhaanika ja spordi füsioloogia. On Eesti Triatloni Liidu kutsekomisjoni esimees.

LOENGUSARJAL „Treeni teadlikult"  on sel sügisel kokku veel 10 loengut teisipäeva õhtuti detsembrini. Järgmised loengud:

  • 10.10   Kuidas joogat kasutada eesmärkide saavutamiseks, nt vaimne balanss, kaalukaotus - joogatreener Silja Siller
  • 17.10   Lihaskrambi ja -pinge sündroom - põhjused, ennetamine ja ravi - ortopeed dr Mihkel Mardna
  • 24.10   Söömisest spordiarsti pilgu läbi: müüdid ja tegelikkus - vanemarst-õppejõud dr Eve Unt
  • 31.10   Kas treeningust on võimalik sattuda sõltuvusse? - rühma- ja personaaltreener Siim Kelner
  • 07.11   Praktiline harjutusvara istuvat tööd omavale sportlasele - füsioterapeut Sirli Hinn
  • 14.11   Jõutrennist aeroobseni, friikartulitest salatini. Milline teekond valida vastavalt oma  kehatüübile? - personaaltreener Mirko Miilits
  • 21.11   Alaseljavalu - põhjused ja võimalikud lahendused - füsioterapeut Katre Lust-Mardna
  • 28.11   Miks me ei saavuta spordis püstitatud eesmärke? - endine suusataja Anti Saarepuu
  • 05.12   Harrastussportlase õlaprobleemid ja -vaevused - ortopeed dr Madis Rahu ja füsioterapeut Kirsti Pedak

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine SIIT.

Loengusarja korraldavad TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut koostöös Liikumistervise innovatsiooni klastriga SportEST. Kaasrahastavad Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond ja Tallinn Liigub.