Liigume.ee 25. september 2017 18:29
23.-30. septembril tähistatav üleeuroopaline Spordinädal on kasvanud Eesti suurimaks liikumist ja tervislikku eluviisi propageerivaks ettevõtmiseks, milles osaleb sadu koole, spordiklubisid ja tööandjaid. Spordinädala patroonid Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Jüri Tamm külastavad sel nädalal koole üle Eesti, et innustada õpilasi leidma endale sobivat liikumisrütmi.

Kettaheite olümpiavõitja ja EOK sportlaskomisjoni esimees Gerd Kanteri sõnul tunneb ta kohtumistest noortega suurt rõõmu, sest saab innustada noori leidma oma teed ning ammutada ka ise noorest inspiratsiooni. “Ei ole vahet, kas inimene soovib end teostada spordis või mõnel muul alal, igal juhul nõuab see pühendumist, distsipliini ja pingutust. Oluline on, et mistahes eluvaliku juures jääks aega piisavalt liikuda või sportida,” ütles Kanter. “Spordinädal annab suurepärase võimaluse katsetada uusi alasid, nautida sportimist koos sõpradega ning kujundada liikumisest senisest tugevam ja regulaarsem harjumus.”

Kümnete tiitlite ja medalitega pärjatud kulturist ning EOK sportlaskomisjoni liige Ott Kiivikas lisas, et suuri unistusi ei maksa peljata ning nende täitumine algab väikestest sammudest. „Sageli on sportimise juures kõige raskem samm see, mis tehakse üle koduse lävepaku, kuid tegelikkuses on selle astumine kerge. Minu tee tippu algas sellest, et kleepisin seinale filmidest iidoliks saanud Arnold Schwarzeneggeri pildi ja otsustasin, et hakkan treenima. Väike tegu ja suur otsus,” lausus Kiivikas. “Soovin innustada noori avastama ja katsetama erinevaid valdkondi, mis neile huvi pakuvad. Kõigeks selleks annab aga jõudu terve keha ja terve keha vajab piisavalt liikumist.”

Kahekordne olümpiapronks, EOK asepresident ja Euroopa Olümpiakomitee Euroopa Liidu komisjoni esimees Jüri Tamm toonitas, et aktiivsem tegelemine liikumisharrastustega ei ole mitte ainult Eesti, vaid terve Euroopa väljakutse. “On fakt, et Eesti elanikud, nii noored kui ka vanad, ei liigu piisavalt,” nentis Tamm. “Tänavu kolmandat korda tähistatav Spordinädal on saanud oluliseks osaks koolide sügisestest liikumis- ja sporditegevustest. Kuid mitte ainult – see on oluline liikumapanev jõud ja inspiratsiooniallikas kümnetele tuhandetele inimestele.”

Alanud Spordinädalal külastavad patroonid külastavad näiteks üritusi Aravetel, Tamsalus, Tallinnas, Haabneemes, Emmastes Sillamäel ja mujal.

Spordinädala jooksul toimub palju avatud treeninguid ja muid liikumisüritusi, mis on tasuta või tavapärasest oluliselt soodsamad. Kogu Spordinädala ürituste nimekirja leiab kodulehelt www.spordinadal.ee, kus saab sündmusi otsida nii toimumiskoha (maakonna ja KOV-i) kui ka sündmuse tüübi järgi. Meelepärase ürituse leiab igaüks. Põnevat infot ja värskeid uudiseid leiab ka „Eestimaa liigub“ Facebooki lehelt www.facebook.com/eestimaaliigub ning meeleolukaid fotosid Instagramist www.instagram.com/eestimaaliigub.

Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus. Eestis korraldab Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.