Uudised

ZUMBA – pidu sinus eneses 

Kerstin Kotkas, 20. september 2017 09:00
Foto: PantherMedia / Scanpix
Zumba on üks uuemaid fitnessitrende maailmas. Ja see pole ainult trenn, vaid bränd ja tööstus, kus ruulivad särasilmad, neoontriipudega ketsid ja topid. Ladina-Ameerika rütmide saatel kütab end igal nädalal üles üle 12 miljoni inimese olenemata vormist, suurusnumbrist ja vanusest ning seda umbes 110 000 kohas ja üle 125 riigis. Just sellised arvud on välja toodud zumba ametlikul kodulehel www.zumba.com. Ja trenni tulevad isegi need, kes muidu tantsutunde keerukuse poolest pelgavad. Zumbatreener Maiu Väli sõnul harrastajate arv Eestis ainult kasvab ning fännide suureks rõõmuks korraldatakse zumbamaratonipidusid juba mitu korda aastas.

Zumba suure edu põhjuseks peab Maiu liikumisrõõmu. “Zumba on nagu pidu, mitte raske trenn! Samas kulub kaloreid isegi rohkem kui mõnes teises treeningus. See võimaldab hetkega unustada kõik igapäevaelu mured. Sammud on lihtsad, muusika tempokas ja positiivne. Tunne on sõltuvusttekitav!” Maiu teab, et Eesti naistele meeldib väga tantsida, meestele aga mitte just sama palju, zumbas võivad tantsida kõik soovijad. Trennitajate seas on nii lapsi kui ka 65aastaseid ja igaüks leiab oma, sest ka zumbastiile on mitu: aquazumba, zumba atomic, zumba toning, zumba gold.

Zumbat harrastades ei märkagi treeningul olemist, vaid tunned rõõmu heast muusikast ja liikumisest. Eelnev tantsukogemus ei ole nõutud! Kõik tantsusammud on üles ehitatud nii, et iga osaleja saab tantsida valehäbi tundmata. Trenni eesmärk pole vormida valmis tantsijat, vaid treenida tõhusalt lihaseid. Lisaks arendab zumba hästi koordinatsiooni.

“Esimeses trennis võiks keskenduda jalgade liikumisele ja mitte pulssi kõrgeks lasta. Tantsusammud korduvad trennist trenni pisut erinevas järjestuses, seega tundub iga järgmine tund lihtsam. Kindlasti on suur tähtsus mugavatel jalanõudel, vaja läheb ka joogivett ja rätikut higi pühkimiseks,” soovitab Maiu Väli. “Ei tohi unustada, et trenn peab olema nauditav ja õppimine käib samm-sammult!” Kõik zumbatama!

Artikkel ilmus täismahus Tervis Plussi 2012. aasta septembrikuu ajakirjas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee