Foto: PantherMedia / Scanpix
Kerstin Kotkas 18. september 2017 10:20
Jooksmine on üks lihtsamaid viise keha toonuses hoida, head koormust saada ja vastupidavust arendada – tõmbad dressid selga, sead suuna õue poole ja võid tervislikku (ning täiesti tasuta!) trenni nautida. Kas üksi või mitmekesi!

“Jooksmise populaarsus on Eestis jõudsalt kasvanud!” kiidab maratonijooksja, Eesti rahvaspordi edendaja ja spordiürituste korraldaja Renna Järvalt. “Seltskonnavaim toob paljud harrastajad võistlustele. Kui varem peljati suures massis liikuda, siis nüüdseks näib hirm olevat asendunud väljakutsega. Eks hasart ja tahe paremate tulemusteni jõuda kannustavad,” tõdeb ta.

Renna ise hakkas aktiivsemalt jooksma neli aastat tagasi, kui otsustas läbida oma esimese maratoni Veneetsias. “Kuna emotsioonid, mis sealt sain, olid nii positiivsed, ei saanud see maraton ometi viimaseks jääda!” räägib ta. Renna sai sealt suure tõuke jooksutreeningutega jätkata ning praeguseks on ta läbinud üheksa maratoni, neist parima ajaga eelmisel aastal Torino matatoni – 3:29:29. Tänu spordile on Renna saanud juurde palju uusi sõpru ja tuttavaid. See on tema jaoks igapäevane hea enesetunde ja rahulolu allikas.

Eesti jooksuüritustel pole Renna meelest midagi vajaka. “Paljud meie üritused on väga kõrge korraldustasemega ega jää välismaa võistlustele millegagi alla,” julgustab ta. “Vaid rahvusvaheliste võistlejate osakaal võiks veidi suurem olla, küll seegi kasvab. Näiteks SEB Tallinna maratoni statistika näitab, et rahvusvaheliste võistlejate arv kasvab.”

Renna meenutab, et väga häid emotsioone pakkus talle New Yorgi maraton aastal 2009, kus stardis oli üle 40 000 osaleja. “Nii suure hulga võistlejate juhtimine on oskus omaette, ameeriklased tulid sellega ideaalselt toime!”

Artikkel ilmus täismahus Tervis Plussi 2012. aasta septembrikuu ajakirjas.