Foto: Caro / Riedmiller
Liigume.ee 13. september 2017 12:38
Enne kui ilmad täiesti külmaks lähevad, on vaja panna suvele üks korralik punkt ühise kulgemisega ümber linna. Pühapäeval 1. oktoobril toimub teistkordselt Tartu linna ja linnaümbruse kergliiklusteedel Terve Tartu Sõprade Sõit. Hea võimalus tutvuda ümberkaudsete sporditeedega enda valitud tempos 32 km või 54 km pikkusel rajal. Osalema saab tulla mis tahes kergliiklusvahendiga, olgu selleks siis rullsuusad, -uisud-, tõuke- või jalgratas. 

Ühisstart sõidule antakse kell 11:00 Tartu kesklinnast Küüni tänavalt, kust üheskoos kulgedes jagunetakse erinevate tempogruppide vahel. Gruppi aitavad koos hoida erinevad tempomeistrid, kelleks seekord tuntud spordiharrastaja Veikko Täär, endine triatleet ja Otepää Ironman 70.3 korraldaja Ain-Alar Juhanson, Imre Arro Eesti Tõukerattaliidust, suusatajad Kein Einaste, Martti Himma ja paljud teised. 

Ürituse peakorraldaja Vahur Teppani sõnul on eelkõige eesmärgiks tõsta teadlikust erinevate kergliiklusteede kohta ning tutvustada Tartus olevaid sportimisvõimalusi. Sõprade Sõidul jagub ka avastamisrõõmu, kuna marsruut läbib erinevaid linnaosasid, kuhu ehk põline tartlanegi pole veel sattnud.   

Tegemist pole võistlusega, vaid ühise kulgemisega, kuid sellegipoolest on kõigile rinnanumber ning rajal ootavad osalejaid toidlustuspunktid, kus saab pika sõidu vältel jooksvalt enda kehavarusid täiendada. Finišis ei jää keegi medalita ning sõpradega saab muljeid jagada ühisel õhtusöögil Vilde & Vines.

Täpsem info ja registreerimine: suusaakadeemia.ee/sopradesoit/.