Liigume.ee 9. september 2017 10:00
Superstaarisaates tuntuks saanud laulja Norman Salumäe võttis vastu CrossFit väljakutse, tegeledes aktiivselt CrossFitiga järgmised kaks nädalat, et enda füüsilisi piire kombata ja mugavustsoonist välja astuda.

“Tegu on korraliku eneseületusega, kuna treeningud on nüüd 3-4 korda nädalas. Just said läbi suvemuusikal “Viiuldaja Katusel”, kohe algab “Hüljatud” prooviperiood ja muud tegevused ning nüüd alustasin intensiivse treeningplaaniga, nii et graafik on tihe,” tutvustas Salumäe oma tegemisi.

Väljakutse saab teoks Tallinn CrossFitis treener Priit Meieri valvsa pilgu all. “Treeningud toimuvad meil väikese grupi koosseisus, kus vahenditeks on kõik - oma keha, kangid, sangpommid, hantlid, topispallid jne. Eks me Normaniga vaatame, kui tavaklassi ajad ei sobi, siis saame teha ka personaalse treeningu,” seletas treener. Meieri sõnul on CrossFit treening, mis on pidevalt muutuv nii ajas kui intensiivsuses ning millega rakendatakse tööle keha kui tervik. “Treeningutes arendame võrdselt jõudu, kiirust, vastupidavust, tasakaalu, koordinatsiooni, painduvust ja täpsust, nii et tegu on väga mitmekülgse treeninguga ning sobib kõigile,” selgitas Meier lähemalt, mida CrossFit täpsemalt hõlmab.

“Kuna olen 17. septembril toimuva Reebok Fitness Festivali üks päevajuhtidest, siis tundus asjakohane ka ise enne fitnesstreeningutest osa võtta, et teaksin millesse end pühendan. Kui sain võimaluse CrossFit väljakutses osaleda, siis olin koheselt nõus, sest see võimaldab oma piire jälle tajuda” rääkis laulja. Väljakutse eesmärgiks on seatud oma füüsiliste piiride kompamine loodetavasti nelja treeninguga nädalas ning esimene treening toimus juba eelmisel nädalal. “Esimene trenn oli väga huvitav ja mulle sobilik. Olen alati armastanud ennast trenažööridest eemal hoida, kasutades treeningutel rohkem enese keharaskust. Topispallid, hüppenööriga hüppamine, sangpommid – kõik see ja palju muud on treeningsaalis esindatud ja see mulle meeldib! Õhkkond siin Tallinn CrossFitis on väga lahe ja sõbralik. Juba peale esimest trenni tekkis tahtmine tagasi tulla,” kirjeldas Norman esimest CrossFiti treeningut, kes ka muidu aktiivselt erinevate spordialadega tegeleb.

Reebok Fitness Festivali üks korraldajatest, treener Sven Idarand rõhutas seejuures, et Crossfit on vaid üks võimalik treeningviis, millega saab Eesti suurimal fitnessfestivalil tutvuda. “Samasuguse väljakutse nagu Norman ette võttis, saab vastu võtta igaüks, sest rühmatreeningutes ongi võistlus iseenda tulemustega – oluline on vaid, et kõiki harjutusi tehtaks tervislikult, et nii keha kui ka vaim selles võidaksid,” rõhutas Idarand.

Eneseületus ja vaheldus rutiinile

Kuna CrossFiti puhul on tegu väga mitmekülgse treeninguga, siis on selle harrastamise põhjused ka erinevad - kes tahab lihtsalt mõnusalt liigutada, kes ennast ületada ja midagi uut õppida ning kes soovib rutiinile head vaheldust. Meieri sõnul on antud väljakutse puhul ka juba kahe nädalaga Normanil muutusi oodata – visuaalselt ehk nii kiiresti mitte, kuid tunnetuslikult on kindlasti mugavam ja kergem liikuda.

Väljakutse jooksul ei panda rõhku mitte ainult füüsilistele harjutustele, vaid tähelepanu saab ka toitumine. “Toitumine peaks alati ja iga päev paigas olema, see on CrossFiti ja lihtsalt tervisliku eluviisi aluseks. Kindlasti tuleks trennipäevadel rohkem kvaliteetseid toitaineid tarbida, et taastada kulutatud energia,” selgitas Meier lähemalt.

Lisaks tervislikule toitmisele on oluline ka iga päev end liigutada. “Selleks, et areneda ja tulemusi näha, siis peaks 7 päeva nädalas planeeritult tegutsema ja mitte rapsima. Trenni võiks teha viis korda nädalas, jättes kaks puhkepäeva, et keha saaks taastuda ja ei tekiks vigastusi. Tihti kardetakse, et CrossFit on liiga raske või enne alustamist peaks end vormi ajama, siis just vastupidi – tulge lihtsalt trenni ja tutvuge meie tegemistega,” julgustas Meier CrossFiti proovima.