Foto: PantherMedia / Scanpix
Liigume.ee 4. september 2017 12:10
Millest kõik algas ehk kui head mõtted teoks saavad

Aasta siis oli…

Kui tollane kursavend Risto mulle mõned aastad tagasi Aafrika kõrgeima tipu –Kilimanjaro – vallutamise ideest rääkis, ei mõelnud ka kordagi, et see pole minu jaoks. Vastupidi – mõte oli üllatav aga mida rohkem ta infot jagas, seda selgemini kujutasin ette end kott seljas mäe lumise tipu poole marssimas.

Vahepeal on olnud mitmeid arutelusid, kas minna ja millal aga nagu ikka, tuleb elu vahele kui just kindlaid plaane paika ei pane. Soovitan ka sul nüüd lugemise vahel taustaks hea ja teemakohane eesti muusika panna:

Tänaseks on asja üle mõtlemisest ja arutamisest saanud reaalne plaan. Meie algajatest mägironijatest seltskonnas on olnud erinevaid huvilisi, kindlaid minejaid aga nüüdseks kolm – minaRisto ja sõbranna Liisa. Meist keegi ei ole varasemalt taolisi seiklusi ette võtnud. Minu senine kõrgeim tõus on olnud Austrias Söldenis lumelauareisil hullates kui imelise vaatega nõlva tipus uhkeldas 3340 meetri silt.

Erinevatel faktilistel põhjustel saab meie Kili vallutus toimuma 2018. aasta veebruarikuus. Kui võiks arvata, et reisini jäänud poole aasta jooksul leiad mu igapäevaselt Eesti küngaste vahel jooksmas, siis tegelikkuses nõuab see mägi vaid vaimset ja materiaalset ettevalmistust. Kilimanjaro kasuks otsustamise põhjustest ja mäest endast kirjutan eraldi mõnes järgnevas postituses. Liiga pika teksti puhul pidavat ju tähelepanu hajuma… ja seda ma ei tahaks! :)

Kilimanjarole mineku teekonnast otsustasin blogi pidada, kuna see distsiplineerib mind olulisi ja põnevaid asju vahetult kirja panema. Mälu on mul nagu haugil, samas mäletada tahaksin palju. Lisaks väärib selline põnev seiklus jagamist ja on ehk inspiratsiooniks ning õpetliku info allikaks kõigile, kes samuti heast uitmõttest kindla plaani vormivad.

PS! Kevadel Erki Pärnoja kontserdil käies esmakordselt Mellow Mountain’it kuuldes sulgesin silmad ja olin 5:15 minuti möödudes veendunud, et see on minu mäkketõusu lugu: pärast mitmepäevast teekonda, hapnikupuudust ja täielikku kurnatust tundub päikesetõus Aafrika tipus just täpselt nii idülliline.

Hoia Kilimanjaro ettevalmistustel ja teekonnal silma peal http://www.kilimanjarole.ee/.