Uudised

Pane end valmis muinastulede öö seiklusrännakuks Vainupeal!  

Liigume.ee, 11. august 2017 08:00
Laupäeval, 26. augustil, stardib kaunist Põhja-Eesti rannakülast Vainupealt muinastulede öö seiklusrännak, kuhu on oodatud kõik spordisõbrad! Seiklusrännak on vahva võistkondlik üritus, mis ühendab endas kaardi järgi liikumise, võistkonna liikmete nutikuse, osavuse ja koostööoskuse ning erinevad tähtpäevad. Rännak sobib kõigile, kellele meeldib looduses liikuda, asju (punkte) otsida, oma nutikust ja tarkust ning jõudu ja osavust proovile panna. See on seikluslik ajaveetmise võimalus noortele ja vanadele, orienteerumisfännidele ning matkasellidele, kiiretele ja mõnusalt kulgejatele – kõigile, kes soovivad tähistada nende rännakutega meie esivanemate jaoks olulisi päevi aastaringist.

Seiklusrännakute sarja idee loojate Tiia ja Liina Lauli sõnul on seni toimunud rännakutel osalejad väga rahule jäänud. "Jaanipäeval, Saaremaal toimunud seiklusrännak jäi ilmselt nii osalejatele kui ka korraldjatele meelde metsloomade erakordse rohkuse poolest. Rada tehes kohtusime rebase, põtrade, kitsede, metssigade ja hirvedega. Noormehed, kes esmakordselt niisugusel rogainilaadsel rännakul osalesid, kohtusid aga rajal põdraga. Lisaks metsloomadele tegid seiklusrännaku osalejate meelest põnevaks ka vahvad nutipunktid, kus tuleb oma mõistust kasutada ning väepunktid, kus saab ka veidi adrenaliini.", võtab Tiia kokku jaanipäeval Saaremaal Tagamõisa poolsaarel toimunud seiklusrännaku. Vainupeal korraldatava seiklusrännakuni jõuti Liina sõnul tänu põnevale tutvusele läbi Tartus toimunud pärandturismi teenuste arendamise koolituse. Liina kirjeldab Vainupea küla ning selle ümbruse avastamist järgmiselt: "Meie eesmärk on tähistada eestlaste jaoks olulisi tähtpäevi pakkudes osalejatele võimalust tutvuda imeilusate kohtadega Eesti erinevates paigus. Vainupea seiklusrännakul saavad osalejad nautida mitmekesist loodust, kus on nii põlismetsi, kiviseid ning liivaseid randu kui ka mandrijääga tulnud rändrahne. Lisaks loodusele saavad seiklejad tuttavaks kindlasti ka kultuuriehitistega – Vainupeal asub Eesti kõige mereäärsem pühakoda Vainupea kabel ja Vainupea ümbruses asub mitmeid imeilusaid mõisaid. Rada ning rajal olevad ülesanded saavad kindlasti olema põnevad ja ka harivad.”

Pärast rännakut pakutakse tublidele seiklejatele sooja suppi. Lisaks sellele toimub Vainupea kabelis algusega kell 19.00 tasuta kontsert. Muinastulede öö lõke süüdatakse pühakoja kõrval 20.30 paiku.

Täpse info seiklusrännaku ja registreerimise kohta leiab www.rannakud.ee. Soodsam registreerimine kestab 10. augustini. Üritus toimub Seiklusrännakute sarja tiimi ja Vainupea küla selts MTÜ koostöös.

Samal teemal

25.08.2017
GRAAFIK | Päästjad hoiatavad muinastulede ööl liialt suurte lõkete tegemise eest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee