Liigume.ee 28. juuli 2017 14:30
2017 DFDS Järvejooksude sarja kolmas etapp, 4. Mayeri Suvejooks ümber Saadjärve toimub pühapäeval, 30. juulil. Start 16,9 km pikkusele järveringile antakse kell 12 Äksi Jääaja Keskuse kõrvalt ning Tartumaal ja Jõgevamaal kulgevale järveringile on lisaks jooksjatele oodatud ka kõik kepikõndijad, sest mõnus järvering kaunil Vooremaa maastikul sobib ideaalselt ka kõndimiseks.

Neljandat korda korraldatav Suvejooks toob rekordarvu osalejaid jooksma või kõndima ümber Saadjärve. Naistest on favoriit sarja üldliider peale kahte jooksu Kaisa Kukk, kellele pakuvad konkurentsi hiljuti Eesti meistrivõistlustel 5000m ja 10000m Kaisat edestanud Moonika Pilli.

Meestest on peamised võidupretendendid peale kahte jooksu DFDS Järvejooksude sarja liidritena jätkavad Raivo Alla ja Rauno Laumets.
Kell 11 avavad jooksupäeva Äksi Jääajakeskuse kõrval lastejooksud, kus väikesed jooksusõbrad osalevad 200 m distantsil. Kuni 12 aastased lapsed saavad end kirja panna alates kell 10.00 ja osalemine lastele on tasuta.

Eelregistreerimise põhjal on osalema oodata üle 500 jooksja ja kepikõndija, kes kõik saavad finišis vahva medali ja Saadjärve jooksu peasponsori Mayeri Eesti poolt on kõigile lõpetajatele Mayeri Sport Wash pesugeeli.
Lisaks on kõigile Saadjärve jooksul osalejatele väga head pakkumine Jääaja Keskuselt, mida pääseb külastama vaid 3 eurose pääsmega ( tavahind 7 eurot).

Lisaks juba toimunud 6,6 km pikkusele jooksule ümber Harku järve ja 10,7 km pikkusele jooksule ümber Pühajärve ning pühapäeval joostavale Saadjärve jooksule kuulub DFDS Järvejooksude sarja ka 26. augustil korraldatav traditsiooniline, juba 45. jooks ümber Ülemiste järve. 14 km ring pakub unikaalse võimaluse joosta ümber Tallinna joogivee reservuaari.
Kõigile järveringidele on oodatud ka kepikõndijad, igal jooksul on lõpetajale medal.

Seoses 4. Suvejooksuga ümber Saadjärve on pühapäeval, 30. juulil kiirusepiirangud ümber Saadjärve kulgevatel teedel.

Info: www.stamina.ee/jarvejooks.