Uudised

Kaks kuud maratonini! 

Kristina Kossinkova, 19. juuli 2017 11:00
Foto: Janek Oblikas
Käisin vahepeal end jälle nõelumas. See oli juba viies kord viimase aasta jooksul - nagu väike narkomaan. Aga et seekord näha ilusamaid numbreid, pingutasin ma oluliselt rohkem. Alustuseks proovisin süüa igapäev natuke rohkem, suurendasin toidukogust eelkõige kiudainete rohke toidu näol. Samuti tarbisin edasi rauapreparaate.

Ei ole see toitumine lihtne aga oli pingutust väärt küll. Kui ferritiin oli veebruaris 6,9 µg/l ja aprilli lõpus 8,3 µg/l, siis juuni keskel juba 11,9 µg/l. Samuti oli c-reaktiivne valk langenud 2,1 mg/l pealt 0,2 mg/l'ni. Ferritiin võiks küll veel rohkem olla aga parem ikka, kui oli enne.

Samuti paranes tunduvalt ka jooksuvorm. Kui alguses pidasin jooksuajal tempot alla 6 min km kohta taganttuule süüks, siis praegu see enam imestama ei panegi.

Ja kõige parem asja juures on see, et kaal langes ka veidi allapoole. Mul kodus kaalu ei ole ja ma ei tea, mis numbreid see mais oleks näidanud aga aprillis olin veidi üle poole kilo raskem kui juunis. Proovisin jälgida ka kaloraaži aga see on nii tüütu tegevus, et ma andsin praktiliselt kohe alla. Miks ei ole leiutatud juba sellist äppi, mis ise tunneb ja mõõdab ära selle, mis suhu läheb? Ja siis vajadusel tõmbab söögiisu ka nulli, rääkimata magusaisu kaotamisest.

Maratonini on jäänud kaks kuud. Umbes pooltel päevadel olen ma üsna enesekindel, et ma teen selle plaanide järgi ilusti ära aga ülejäänud päevadel ei saa ma aru, kuidas ma eelmine aasta nii hea tulemuse jooksin? Ja et joosta maraton alla nelja tunni on liiga utoopiline! Ei saa olla lihtsalt. 

Kui ma juuli jooksukava kätte sain, pidin peaaegu tati kurku tõmbama. Nägemist isiklik elu! :D Kui juuli kokkuvõtet ei tule, siis võib arvata, et ma kas ikka veel jooksen või laman kuskil kraavis. Ok, nii hull see ka nüüd pole... ei, ikka päris hull on. Juuli ennustatav kilometraaž tuleb 280+ km. Õnneks algab varsti puhkus, mille muuga seda ikka sisustada... :D