Karmen Lepp 18. juuli 2017 11:00
Teate kui keeruline on olla eeskuju? Suur õde, pere vanim laps, esimene, kes kodust välja kolib ja peab tegema olulisi otsuseid ja võimalikult õigesti. Siis juba töökohta otsima, ema olema ja püüda kogu selles tunde-ja mõttemöllus elama jääda. Keegi paraku vigadeta läbi elu ei liugle. Tuleb katsetada, korrata vanu ja omandada uusi õppetunde.On meeldiv leida enda kõrvale inimesed, kes hoolivad ja annavad  häid nõuandeid. Mulle olid toeks elukaaslased, klassiõed, sõbrannad. Kuid elud läksid omasoodu ja nüüd on kõik mööda Eestimaad laiali ja uued alad/kaaslased leidnud.Mina avastasin enda jaoks jooksmise. Kui lisandus tervislik toitumine, tekkis ka palju lahkarvamusi ja tülisid lähedastega. Kuna minu toitumiskava ei näinud ette nostalgilist ja ilmselgelt maitseküllast toitu, pühaderoogadest rääkimata, siis muutusin sapiseks. "Teised ei hooli oma tervisest, on vanades harjumustes kinni ega püüa isegi minu moodi toituda. Kas nad tõesti ei tahagi piltilusat keha? Pidasin isegi

Blogis üritasin olla ka eeskujulik nii trennide kui toitumisega, kuid enam toitumise poolt üldse ei puudutaks. Tean isegi, et rekordiomanikuna võiksin tervislikult toituda ja kellaajaliselt...valida mida süüa, lüüa kokku makrod ja olla terviseguru (autocorrect andis terviseguru asemel tervisehäire). Ausalt, ma ei taha. Nii paljud toredad õhtud on jäänud selle tõttu ära, et ma ei söö ega joo pakutavat ning karbiga nurgas olla pole meeldiv, tegelikult ju unistasin ka koguaeg aromaatsest toidust laual. Alkohol on endiselt ei, kuid filmiõhtud pitsadega või küpsised tee kõrvale ei teeks üldse halba.

Ma tahan hingata, mitte olla kinni mingites ideaalides ja ühiskonna normides. Ehk ka veidi müüdipurustajat mängida.

Tunnen, et end piiramata on vaimne tervis palju rohkem korras. Ma hindan end ja oma lähedasi. Ma ei näe inimest vaadates tema toidulauda vaid suhtumist ja naerunägu. Ma olen sallivam erinevuste suhtes ja keskendun enda jaoks olulisele.

Loe Karmeni blogi http://jooksublogi.blogspot.com.ee/.