Uudised

Raudne tervis peitub LIHAS?! (12)

LISA KOMMENTAAR

Moega kaasaskäivad inimesed 3. august 2017 16:13
Aneemia tekib B-12 viitamiini puudusest. Seda vitamiini leidub lihas, sest B-12 viitamiini toodavad bakterid, mis suudavad elutseda ainult lihal ja mustades oludes. Vajaliku vitamiini koguse saab kätte ka porivett juues. Selleks, et tekiks aneemia B-12 vitamiini puudusest kulub täiskasvanud inimesel aastaid. Ning lihasööjad ei ole ka selle vitamiini puudumise eest kaitstud. Üks tablett B-12 vitamiini iga 2-3 nädala tagant on täiesti piisav, et hoida normaalset taset. Meie ühiskond on nii harjunud sellega, et liha ja piimatooted on midagi, ilma milleta me ei saa elada, kuid tegelikus on hoopis midagi muud. Vitamiinid, mineraalid ja mis kõik veel, mida "leidub ainult loomades" on seal ainult selle tõttu, et need loomad on taimetoitulised ja neid on lihtsam ja võibolla ka maitsvam tarbida. Kuid tegelikult on nad ainult vahelülid, me saame kõik vajaliku ka otse taimedest kätte. Veganlus ei ole aga kerge ja vajab palju uurimistööd, sest muidu on kerge oma tervist ohtu seada. Ka Coca-Colat ja krõpse sööv inimene võib ennast veganiks nimetada, kuid see ei ole veel tervilik. Veganlus ei sea inimeste tervist ohtu, vaid seda teevad inimesed, kes tahavad trendiga kaasas käia ja ei uuri enne korralikult.
Same old, same old 17. juuli 2017 13:42
Mina läksin kaks aastat tagasi päevapealt veganiks, olen siiani elus ja täie tervise juures ning analüüsid on paremate näitudega, kui liha tarbivatel sõbrannadel (võrdlesime omavahel). Praegu oleme me Eestis faasis, kus haters hate ja lovers love. Mina austan mõlema poole valikuid ja ootan seda ka teistelt.
Juhan. 16. juuli 2017 08:14
Kui raudne tervis siis vett juua ei tohi läheb rooste.
Omnivoor 15. juuli 2017 17:46
No ei kujuta ette päeva ilma liha või vähemalt lihatooteta, kõht jääb lihtsalt tühjaks. Ainult mingit rohelist süües tuleb jänese tunne sisse ja kõht tühjaks.
vooritseme edasi 15. juuli 2017 18:58
Nõus. Ja need taimesöödiku on nii koleda konditsiooniga,eriti näost!
P 15. juuli 2017 23:19
Rofl. Tuled mulle kole ütlema? Paksuke.
Omnivoor 15. juuli 2017 17:46
No ei kujuta ette päeva ilma liha või vähemalt lihatooteta, kõht jääb lihtsalt tühjaks. Ainult mingit rohelist süües tuleb jänese tunne sisse ja kõht tühjaks.
hmm 15. juuli 2017 12:06
kui ma olin taimetoidul, siis kalorid tulid täis kiiresti (puuviljast). Energiat oli rohkem, õnnelik olin ka. 2 aastat tagasi aneemia läks kehvaks (terve elu aneemia olnud, polnud toitumisega seotud) ja sai liha jälle arsti soovitusele menüüsse pandud. Pole nii loju ja väsinud olnud kui need viimased 2 aastat ja haige.
hmm-le 15. juuli 2017 18:57
"2 aastat tagasi aneemia läks kehvaks... ja sai liha jälle arsti soovitusele menüüsse pandud"
***
Enne läks kehvaks ja sai liha sööma hakatud,asi aga ei paranenud. Nii saab jutust aru. No siis olid oma taimlusega juba kere ära rikkunud! Söö nüüd liha ja taimi korraga ja oled terve!
võimalik 15. juuli 2017 11:14
et selles dimensioonis elades peitub tugevus lihas
kuid sellest dimensioonist mida meil paradiisiks nimetatakse visati meid välja just liha söömise ja tapmise pärast, ju sarvik muutis selle jälgede segamiseks hiljem õunaks
seda ütles mu kaitseingel mulle - meie ei näe neid , sest nad tegutsevad teisel sagedusel üsna meie kõrval, olin liiga noor, et sellest aru saada aga hiljem pole ta mulle enam selgitanud - ju pean ise hakkama saama või siis oleks see ohtlik
nii need asjad ei käi 15. juuli 2017 11:14
järsult ei tohi muuta toitumist. Pikkamööda minna üle, samas asendades tote, mitte ennast ilma jättes - ilma jäänuna keha hakkab kohe protestima (vedas, et nad veel oma rumalusest ellu jäid).
Rumal inimene ei tohiks üldse taimetoitlaseks hakata - see on vaimsete inimeste toitumistava, mis aitab kaasa tasakaalukale mõttetegevusele. Esmalt PEAB olema valmis vaim (tegevus) ja alles siis muuta toitumist (taimetoitumiseks). Inimene on süsteemne olevus: üks esmaseid on meie vaim (vaimsed olendid) ja see peab olema valmis (inimese sisemine tahe süüa taimetoite). Puudub sisemine sund ja väline surve.
Tarkuses inimene oskab õigel ajal, piisavalt pingutada ja ka õigesti puhata - muudad eluviisi, on esmatähtis muuta ka oma harjumusi.liikumist.
25. september 2017 22:45
Taimetoitlane on VAEGUR nii või teisiti.