Uudised

Suvine minitrennidega treeninguplaan 

Kadri Kütt, 10. juuli 2017, 12:00
Foto: PantherMedia / Scanpix
1–2 kuuks võid koostada treeninguplaani vaid intensiivsete 15minutiliste trennidega, tehes iga päev erineva trenni:

1. päev: kardiotrenn,
2. päev: lihastrenn,
3. päev: venitamine ja lõõgastus.

Siis alusta uuesti kardiotrennist.

Sellise plaani järgi treenides peaksid 3. päeval hoidma venitusi kauem – alusta venituste hoidmist 30 sekundist kuni 1 minutini ja pikenda aega 2–3 minutini. Kuna trennid on lühikesed, võib trenni teha iga päev, puhkepäevi võtmata.

Kui soovid minitrennidega ka pärast 1–2 kuud jätkata, peaksid muutma treeningukavas harjutusi. Nii säilib trennil keha arendav efekt.

Lisaks lühikestele trennidele ole igapäevaselt aktiivne – liigu palju jala, sõida ratta või rulluiskudega ja kõnni alati trepist!

Ka lühikesel trennil on mõtet
Eve Reitalu, Arctic Sport Clubi fitness-juht

Kui tunnist trenni pole aega teha, siis isegi 15 minutit liikumist on parem kui trenn üldse vahele jätta. Ja nii võib treenida tõesti kas või iga päev.

15–20 minutit Pilatest, joogat, venitusi, kardiotrenni, näiteks jooksu, või funktsionaalset treeningut on lühikeseks trenniks väga hea. Saavutad nii hea harjutuste sooritamise tehnika ja harjutusvilumuse, samuti saab parema vormi see piirkond kehast, kuhu tehtav minitrenn on suunatud, ja paranevad füüsilised võimed.

Kiiretel, pingelistel eluperioodidel on näiteks neli korda nädalas harrastatud lühitrenn ka tunduvalt tervislikum kui pikk trenn ühel korral nädalas. Kui elutempo normaliseerub, saab enam-vähem endise vormiga tagasi minna tavapäraste tunniste treeningute juurde.

Hommikune lühivõimlemine või jooga päikesetervitusega on aasta ringi teretulnud, harjutusi peaks küll vahetama, kuid pausi teha pole vaja. Päeva jooksul võiks siis ikka midagi lisaks ka teha.

Artikkel ilmus täismahus Tervis Plussi 2012. aasta juulikuu ajakirjas.

Samal teemal

10. juuli 2017, 14:00
Viis põhjust, miks rasedana joogat harrastada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee