Uudised

Kristina juuni 2017 poolaasta kokkuvõte (1)

Kristina Kossinkova, 2. juuli 2017 11:15
Tundub täiesti uskumatuna, et aastat 2017 ongi jäänud veel vaid kuus kuud. Ilmselgelt on aeg lennanud kiiresti, sest vastasmajas on ühel ikka veel advendiküünlad aknal. Põlemas pole neid alates mai kuust enam näinud aga küllap pole mõtet ära ka koristada, jõulud on praktiliselt ju ukse taga.Juuni kokkuvõte tuleb lühike: jooksukilomeetreid kogunes peotäis üle 200 ja käidud sai ka ühel võistlusel - Narvas. Kuu sisse mahtus minipuhkus jaanipühade näol, mille veetsime härraga Pärnus (ei, Võidupüha Maratonile siiski ei jõudnud) ja sellega seoses tuli ikka nuputada, kuidas ära mahutada päevakavva jooksutrenn. Nii saigi näiteks võidupüha hommikul marsitud välja veidi peale kuut ning haudvaiksetel tänavatel ära tehtud lõigutrenn, ei hakanud staadionile minekuks aega raiskamagi. Hea algus ilusale päevale!Juuni numbrites:
 • treeningsessioone: 25x
 • ... sh trennipäevi 20x
 • treeningutele kulunud aeg: 27,5 h
 • kogutud kilomeetrid: 233,1 km
 • trennidega põletatud kalorid: 10 545 kcal

Hoopis põnevam oli aga panna kokku poolaasta jooniseid:

 • treeningsessioone: 160x
 • treeningutele kulunud aeg: ~156,5 tundi (siin sees ei ole venitustele ja tubastele jõuharjutustele kulunud aeg)
 • ... keskmiselt kulus üheks treeninguks 58 minutit
 • kogutud kilomeetrid: 1030,1 km
 • ... sh võistlustel joostud distants: 56 km
 • trennidega põletatud kalorid: ~46 757 kcal

Järgmise joonise tegin ma teadlikult tagurpidi, kuna kasvava trendiga graafikut on ikka parem vaadata. :D Seega, null asub y-teljel ebatraditsiooniliselt üleval ja mitte all ning kajastab km aega minutites. Panin siia vaid nende jooksude km ajad, kus pulss jäi 145 ja 155 l/min vahele.

Esimese ja viimati tehtud jooksutrennide keskmiste kiiruste vahe on 1 minut ja 52 sekundit kilomeetri kohta (8:12 vs 6:20) sama pulsi juures. Juhei, mõnikord võib tigudest ka ikka asja saada! :D Jooksukava on õigustanud ennast 100% ja mitte ainult, oma osa on ka mitmetel muudel teguritel.

Keskmise kiiruse kasv joostes pulsiga 145-155 l/min perioodil märts-juuni, min/km.

Järgmisel joonisele panin aga kogutud kilomeetrid kuude lõikes. Kui ma need numbrid kokku lõin, pidin peaaegu minestama - üle 1000 km kuue kuuga? Hurraaa!!! Kui edasi samamoodi iga kuu maht natuke kasvab, siis aastaks 2019 jooksen ma juba ühes kuus 1000 km, mis teeb kõigest 33,3 km päeva kohta... eee... nali!

Kogutud kilomeetrid kuude lõikes, km.

Praegu neile numbritele otsa vaadates tundub kõik nii lihtne aga tegelikult on jooksuradadele sisse tallatud ikka korralik ports higi, vaeva, rasket tööd, kannatlikkust, alla andmist ja motivatsiooni, kuid ka õnnestumisi, rõõme, eduelamusi ja palju häid mõtteid. Viimaseid õnneks rohkem.

Kui ma end maratonile kirja panin, oli selleni aega ligi 300 päeva. Pääsedes M100 "Eesmärgiks Tallinna Maraton" projekti, oli maratonini jäänud veidi üle 200 päeva. Tänaseks aga olen teinud 121 päeva teadlikku treeningut jooksukava järgi ja maratonini on jäänud kõigest 72 päeva. Kõlab nagu homme, eksju! Sellele, kas, kuidas ja mis ajaga ma selle ära jooksen, ma hetkel üldse ei mõtle. Aega ju on?!

Siinkohal tahan öelda ka aitäh kõikidele lugejatele, kaasaelajatele ja pöidlahoidjatele. Hea on ronida trepist järjest ülespoole, kui su ümber on nii palju ägedaid inimesi!Aitäh, Janek, et viitsid seda projekti läbi viia!Aitäh treenerile Einarile töötavate jooksukavade, õpetussõnade ja toetuse eest!Aitäh kõikidele projekti toetajatele!

SEB Tallinna Maraton - siit ma tulen, jooksujalu! :)

Loe ka Kristina teisi postitusi http://fitkristina.blogspot.com.ee/.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee