Liigume.ee 15. juuni 2017 15:59
Coca-Cola Fond andis täna Eesti Olümpiakomiteele üle 42 000 eurot, mille eest on plaanis rajada ühisprojekti “Liikumine teeb erksaks” raames üle Eesti kõigile vabalt kasutatavad võimlemis- ja jõulinnakud.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa avaldas heameelt, et Coca-Cola toetab Eesti inimeste liikumisharrastusega tegelemist. “Meie mullu alanud koostööprojekt osutus väga edukaks ja tõi perega liikuma tuhandeid inimesi kogu Eestis. Tänavu otsustasime rajada võimlemis- ja jõulinnakud, mida saaksid vabalt kasutada kõik huvilised üksi, pere, sõpradega – oluline on liikumine, koostegemine ja koosolemine. Idee selliste linnakute rajamiseks saime tegelikult Rio de Janeirost, kus sarnased harjutuslinnakud on Copacabana rannal ning väga populaarsed ja lihtsalt kasutatavad igaühele,” ütles Sõõrumaa.

Coca-Cola Baltikumi avalike suhete juht Nele Normaku sõnul on projekti eesmärk tõsta teadlikkust regulaarse liikumisharjumuse vajadusest. “Teadlikkust on kõige efektiivsem tõsta kohaliku kogukonna ehk niinimetatud rohujuure tasandil. Lapsevanemad ja teised kohaliku kogukonna aktiivsed liikmed on parimad eeskujud noortele, mõistmaks liikumisharjumuse olulisust. Eelmisel aastal alustatud liikumisprojektil läks väga hästi ja koos Eesti Olümpiakomiteega panime liikuma ligi 12 000 noort. Loodame väga, et tänavune projekt toob veel rohkem osalejaid,” rääkis Normak.

Rajatavad võimlemis- ja jõulinnakud saavad olema lihtsa ülesehitusega ning võimaldavad teha erinevaid harjutusi, näiteks keretõsteid, kõhulihaseharjutusi ja paljusid muid harjutusi. Linnakud on plaanis paigaldada populaarsetesse ja käidavatesse ajaveetmiskohtadesse, kus need on kõigile soovijatele vabalt kasutada. Konkursi linnakute taotlemiseks kuulutab EOK läbi maakondlike spordiliitude välja suve jooksul.

Liikumislinnakute rajamise näol on tegemist eelmisel aastal Coca-Cola Fondi ja EOK koostöös käivitatud liikumisprogrammi „Liikumine teeb erksaks“ jätkuga. Programmi esimene aasta oli edukas – veerandsajal perespordiüritusel osales 11 835 inimest.

Coca-Cola Fond on rahvusvahelise joogitootja The Coca-Cola Company peamine rahvusvaheline heategevusorganisatsioon, mis asutati 1984. aastal ning on nende aastate jooksul panustanud heategevusse rohkem kui 650 miljonit dollarit.

Eesti Olümpiakomitee töötab spordi katusorganisatsioonina tippspordi arendamise, noortespordi kandepinna laiendamise ja liikumisharrastuse edendamise nimel, järgides olümpiaväärtusi ja ausa mängu reegleid. EOK tööd toetavad suures osas Eesti ettevõtted. EOK sponsorid on PAF, Coop, ERGO, JCDecaux, Monton, Nike, Olympic Casino, Toyota Baltic ja USS Security.