Jaga:     
Uudised

Suvel parimasse vormi! TRIATLONIGA!

Alusta targalt!

Triatloni noortekoondise treener Karel Viigipuu: Proovi triatloni! Tänu selle ala mitmekülgsusele tekib lihaspingeid vähem ning vigastuste oht on väiksem. Kui oled alustaja, võta rahulikult. Algajad valivad sageli liiga suure intensiivsuse või mahu, teinekord lausa mõlemad. Kui viimastest treeningutest on tükk aega möödas või sport on sulle täiesti uus peatükk elus, ei ole mõistlik virutada tund aega jooksu nii, et veremaitse suus, ja valutada ennast seejärel nädal aega.

Ujumine on tehniliselt kõige keerukam. Krooli ujumiseks on oluline õigesti hingama õppida. Alusta lühikeste lõikudega, siis tee paus, oota, kuni hingamine taastub, ning uju järgmine lõik. Nii peaks juba pärast mõnda treeningut liikumine lihtsamaks muutuma. Küsi alati ujumistreenerilt nõu, sest uut on kergem õppida kui vana korrigeerida. Avavees harjutajad mingu alati vette koos kaaslasega, mitte kunagi üksi.

Kui jooksukogemust pole, alusta 45minutilise tempoka kõnniga, täiendades seda paariminutiliste sörkjooksudega. Aja möödudes ning lihas- ja närviaparaadi koormusega kohanedes suurenda jooksuosa. Oled valinud õige kiiruse, kui hingamine ei takista rääkimist. Kui nii juhtub, mine üle aktiivsele kõnnile. Ujumise ja jooksu vahele jääb triatlonis rattasõit. See on liigestele sõbralik, mistõttu võiksid rattaringid jooksutrennidest pikemad olla. Võrreldes jooksmisega võimaldab rattasõit ka intensiivsust väiksemana hoida. Tähtis on vähemalt paari kuu jooksul treeningumahtu järk-järgult kasvatada. Nii ehitad aeroobse baasi, mis valmistab organismi ette järjest intensiivsemateks ja kiiremateks trennideks.

Väljavõte Tervis Plussi 2015. aasta juulikuu ajakirjast.

0 kommentaari