Foto: PantherMedia / Scanpix
Kersten Kimura 11. juuni 2017 11:00
Turva ennast!

Rullibussi treener Lauri Koort: Suvel rullita! Rulluisutamine on treening kogu kehale. Kõige rohkem tööd teevad loomulikult jalad – tuhara-, reie- ja säärelihased, kuid toonust saavad ka selja- ja kõhulihased ning kui käed korralikult tööle panna, ka õlavööde. Rullitamine kulutab ka tublisti kaloreid. Neile, kellele jooks on liiga intensiivne või keda vaevavad liigeseprobleemid, on rulluisutamine hea alternatiiv.

Rulluisutamine peidab paraku ka ohte, kuna tegevus toimub asfaldil ja kiirused on suured. Uisutamine märjal asfaldil võib ohtlik olla ning lisaks varustust rikkuda. Üks mis kindel: kanna igal juhul kiivrit ja muud turvavarustust! Kuna tegu on tehniliselt keeruka alaga, tasub algajal mõnel koolitusel osaleda, et omandada õige sõidu- ja pidurdamistehnika.

Kes tahab suvel osaleda mõnel rullivõistlusel, võiks uisud alla panna vähemalt kolmel korral nädalas. Nädala esimene trenn võiks olla rahulikum ja 60–70 minutit pikk, teine kiirem ning umbes 40 minutit pikk. Kolmandas trennis võiks uisutada 80–90 minutit rahulikus tempos. Nii oled võistluseks hästi ette valmistatud. Infot rullikoolituste kohta vaata näiteks www.rullibuss.ee.

Väljavõte Tervis Plussi 2015. aasta juulikuu ajakirjast.