Foto: PantherMedia / Scanpix
Brena Fitness 11. juuni 2017 11:00
Täna on käes laupäev, puhkuse eelviimane päev ja paratamatult hakkavad peas keerlema mõtted algavast nädalast ja sellest, kuidas tuleb jälle “eluga edasi minna”. Siin olles olen teinud iga päev joogat, et saada painduvaks. Ega see tegelikult nii kiiresti ei käi ka. Tegelikult tegin joogat juba varem, aga mitte igapäevaselt. Praegu olen võtnud vastu 30-päevase väljakutse, et teha joogat iga päev ning pärast selle kuu lõppemist teen joogat üle päeva keharaskusega treeninguga.

Olen märganud, et arvuti taga istumine on mu seljale väga suure jälje jätnud. Nimelt on ette paindudes selline tunne nagu keegi oleks selgroolülid kokku klammerdanud. Tee mis sa tahad, aga ette painutades on mul selline tunne, et ma ene murdun, kui kätega varbaid puudutan. Nagu õrn puuoksake! Aga mis selle juures lahe on, on see, et ma usun, et ühe päeval ma suudan vabalt oma pea vastu põlvi panna! Pole kahtlustki! Ma lihtsalt tean, et see aasta see veel igatahes ei juhtu! Sellegipoolest, kui see 30-päevane väljakutse läbi saab, hakkab peale mul nö uus tsükkel, mida ootan juba väga ning mis ilmselt jääb püsima pikemaks ajaks. See on siis selline, et ma põhimõtteliselt teen trenni ga päev ja pühapäev on puhkepäev. Ehk siis kolm päeva nädalas teen joogat ja kolm päeva nädalas keharaskusega treeningut. Minu jaoks on nad suhteliselt sarnased, mis sest et calisthenics on aktiivsem ja rabevelevam ning jooga on rahulikum ja keskendub rohkem pooside hoidmisele. Mõlemad teevad mõistusele samasuguse väljakutse.

Oma kuu aega tagasi sain vahepeal jälle Team Calisthenics Janariga kokku ja ta sai jälle mulle suured silmad ette teha selles arengus, kuhu ma kunagi jõuda tahan! Tema vägevaid poose ja minu kukekraaksusid saad näha siit:

Meie koos treenimise esimest videot ja postitust selle kohta saad lugeda SIIT!

Tegelikult on mõte see, et tahaks calisthenics ja ülse street workout ning keharaskusega treeningut Eestis rohkem au sisse tuua. See on täpselt selline treening, millega sa saad oma keha nii tugevaks kui tahad ning lihased nii suureks kui tahad. Naised ei pea kartma, et nad siin muskliliseks lähevad, pigem mehed peavad mõtlema, kuidas lihast suuremaks saada! See on pigem selline Bruce Lee sarnase kehaehitusega inimese treening! Seega, ma julgustan kõiki, kes natukenegi tahavad ennast proovile panna, tulla minuga Tartus või Janari/Martiniga Tallinnas trenni! Mina olen väga algaja selles ja see on lihtsalt nii lahe, kuidas enda üle saab vahel naerda. Proovid uusi poose ja harjutusi, mida veel teha ei oska ja ei suuda ja siis mõtled, et küll ma olen ikka nõrk ja teed edasi, kuni ükskord välja tuleb!

Alguses ongi raske, aga mida aeg edasi ja juba progressi on natukene näha, on suhteliselt võimatu pooleli jätta, kui just mingid looduskatastroofid vahele ei sekku. Tasakaal, painduvus ja tugevus on asjad, mida me oma kehas kõik suudame lõpmatuseni edasi arendada! Tuleb vaid alguses kannatlik olla ning südames hoida teadmine, et see jõud ja see poos on su sees juba olemas! 

Loe ka teisi Brena Fitnessi postitusi http://www.brenafitness.eu/category/blog/.