2
fotot
Jaga:     
Uudised

Tule 23. juunil jaanipäeva seiklusrännakule Saaremaal!

Matkamine, orienteerumine, seiklemine, Eesti rahva tähtpäevad, nutikus ja vägi – see kõik on ühendatud uues seiklusrännakute sarjas, mis leiab aset Eesti rahvakalendri tähtpäevadel Eestimaa erinevates paikades. Juba üsna pea, jaanipäeva eelsel päeval, 23. juunil, on toimumas sarja teine seiklusrännak looduskaunil Tagamõisa poolsaarel Saaremaal.

Seiklusrännak on vahva võistkondlik üritus, mis ühendab endas kaardi järgi liikumise, võistkonna liikmete nutikuse, osavuse ja koostööoskuse ning Eesti rahvakalendri tähtpäevad. Seiklusrännaku võistluslikuks eesmärgiks on koguda etteantud aja (4 tunni) jooksul võimalikult suur punktisumma ja kultuuriliseks eesmärgiks on tähistada meie esiisade jaoks olulisi rahvakalendri päevi.

Sarja teeb eriliseks just Eesti rahvakalendri tähtpäevade sidumine spordiüritustega. Näiteks jaanipäeva seiklusrännakul saavad osalejad lahendada põnevaid jaanipäevaga seonduvaid ülesandeid rajal asuvates nutipunktides. Väepunktid nõuavad osalejatelt natuke enam jõudu, osavust, kiirust ja võib-olla ka veidi julgust, aga seda eelkõige meie kunagistest traditsioonidest ja kommetest tulenevalt. Peale võistlust süüdatakse jaanipäevale kohaselt lõke. Kõik seiklusrännakul osalejad saavad peale rännakut soovi korral ka sauna minna (ja seda ilma lisatasuta). 

Jaanipäeva seiklusrännak toimub maalilisel Tagamõisa poolsaarel, kus on pikad üksikud liivarannad, kaunid kadakasalud ja põnevad metsikuid orhideesid peitvad metsad. Tagamõisa poolsaar on eriline oma taimestiku, väga tiheda metsloomade asustuse ja hajaasustuse (Tagamõisa külas elab aastaringselt vaid 3 inimest) tõttu. Võib-olla mitte jaanipäeval, aga muidu on suurem tõenäosus kohata mõnda metslooma (põtra, kitse, hirve, jänest või metssiga) kui sattuda teel kokku inimesega. Kes armastavad kaunist, aga samas metsikut loodust ning tühju liivarandu, peavad sammud seadma Tagamõisa poolsaarele.

Jaanipäeva seiklusrännaku start antakse Tohku külas asuva Mardi talu eest ning rada kulgeb siksakitades kuni Undva poolsaareni.  Lisaks kontrollpunktidele peidame rajale ka nuti-ja väepunkte. Nutipunktides pannakse proovile võistkonna nutikus ja teadmised ning väepunktides läheb vaja eelkõige jõudu, osavust, kiirust ja võib-olla ka veidi julgust.

Orienteerumisfännid saavad oma rännaku lisaks nuti – ja väepunktide külastamisele palju põnevamaks muuta, kui lähevad püüdma kaugemaid ja tehnilisemaid kontrollpunkte. Kiirelt kulgejad võivad koguda rännaku vältel ca 35-40 jooksu-kõnnikilomeetrit, aga mõnusa tiiru Tagamõisa poolsaarel saab teha ka vaid 10-12 kilomeetrit läbides.

Tagamõisa poolsaare kaunid kadakasalud, pikad kaunid liivarannad, põnevaid looma-ja taimeliike täis metsad ootavad loodust ning Eesti rahva traditsioone austavaid seiklejaid.

Soodsam registreerumine kestab mai lõpuni.

Loe lähemalt: www.rannakud.ee!

0 kommentaari