Jaga:     
Uudised

Sille 10 käsku + jooga teeb mind terveks!

Käisin täna kirikus jumalateenistusel, sellest ka  nimi “Sille 10 käsku”. Eilses videpostituses ütlesin, et täna annan oma viimases live-videos 10 mõtet paremaks enesetundeks ja tänane kirikuskäik pani mulle pähe idee, et nimetaks neid Sille kümneks käsuks!

Miks ma kirikus käisin, sa küsid? Ei, ma ei ole usklik, vähemalt mitte luteri usku või nelipühi usku või mis need kõik meil siin Eestis veel on. Küll aga ma usun … mulle tundub, et kõige paremini saab öelda, et ma usun energiasse. Ma ei arva, et üleval “taevas” ongi mingi onu, kes meie üle valvab ja meie saatust määrab ja juhib. Küll aga usun, et terve universumis olev energia mõjutab meid ja seeläbi ka minu enda energia ja see, kuidas ma ise enda energiat suunan ja hoian. Läheb tänaseks postituseks liiga sügavaks ära, seega ma nüüd lõpetan. Aga keda huvitab see teema, olen valmis kohvile minema! 

Aga miks ma sinna kirikusse jumalateenistusele läksin, oligi suurelt selle pärast, et teha midagi teistmoodi. Ma ei ole kunagi päris niisama jumalateenistusel käinud. Ainult matustel ja jõulude ajal ja siis ka selle pärast, et “peab”. Ära saa minust valesti aru, aga matuste ajal ma ei kuule niikuinii, mis toimub, sest ma nutan täiest jõust ja jõulude ajal olen siiani käinud selle pärast, et ema ja vanaema sinna nii väga kipuvad. Seekord otsustasin sinna minna vabatahtlikult ja olgugi, et kogu see serviis (service) oli selline nagu ma arvasin, oli seal kuidagi soe tunne. Ja ma ei haaranud kinni mõtetest jeesusest või usust, mis minuga ei klappinud, küll aga jäi kõlama üks mõte. Nimelt see, et paljud inimesed elavad puhtas lootuses ja ootuses, et nende soovid ja unistused täituksid. Aga need, kes natukene tegutsevad ka oma lootuste täitumise soovis, on palju õnnelikumad! Food for thought.

Kuna ma olen nüüd püsivalt iga päev joogat teinud, olen lisaks tasakaalu arenemisele ja natukene edasi paindumisele märganud mulle ühte väga olulist muutust. Nimelt on mul vasakul pool rindkeres juba üle aasta olnud väga veider valu, mis vahel annab täiega tunda ja vahel nagu pole midagi. Käisin kõigi arstide juures, mis võimalik ja kõik ütlesid, et kõik on korras: rinnad korras, kopsud korras, süda korras, närvid korras. Mulle aga hakkab tunduma, et see võib siiski olla midagi närvidega seoses, väike ishias, aga roiete vahel, mitte istmikus. Igatahes tundub, et jooga lahti venitasmised ja kehas nö ruumi tekitamised on mul midagi seal lahti kangutanud ning see tunne läheb aina paremaks. Täna jalutasin ja mõtlesin, et ma ei ole seda valu enam ammu tundnud! Ja see oli imeline tunne! Oh, mida kõike jooga teha võib! 

Täna ma postitust pikaks ei aja. Oluline mõte on see, et puhkus oli imeline ja samas olen rahul, et see just nädal aega pikk oli. Järgmine kord tean, et tahan kindlasti minna kuskile, kus on veel vähem inimesi ja tsivilisatsiooni – siis on see “pinge” ainult enda ja oma mõtetega koos olla veel suurem ning areng on ka ilmselt veel suurem. Eneseareng. Nii tobe, kui see ka ei kõla, aga see on üks selliseid olukordi, kus meie päris loomus välja tuleb. Sa hakkad aru saama, kas ja kuidas sa tegelikult üksi ja iseendaga hakkama saad. Kas loodad elus oma õnne ja aja sisustamisel endale või teistele. Kas sa armastad iseennast. Mida sa teed iga päev, kui sa ei saa aega sisustada teiste inimestega või telekaga jne.

Igatahes, järgnevad kümme käsku on põhimõtteliselt kokkuvõte minu tagasipeegeldusest ja õppetundidest ja mõistmistest selle reisi jooksul. Ehk haarab sul ka millestki kinni! 

SILLE KÜMME HEA ENESETUNDE KÄSKU:

1. Aktsepteeri kõike ja kõiki
2. Tekita endale hommikurutiin, mida sa ootad
3. Harrasta joogat
4. Joo vett!
5. Kui sul on istuv töö, tee paus iga tunni tagant ning tee mingit harjutust
6. Planeeri kindlad ajad, millal sotsiaalmeediat kasutad
7. Söö köögi- ja juurvilju iga toidukorraga
8. Näe igas “probleemis” võimalust ja võimalikku väljakutset
9. Ära tee trenni kellegi/millegi teise pärast
10. Õpi lõbutsema ja aega maha võtma
(täpsustan  nende taga olevat mõtet oma tänases Facebooki live-videos)

Ja kuna täna on viimane puhkusepäev ja oma nelja tunni pärast a juba bussile lähen, avaldan sulle suure saladuse, kus ma puhkusel käisin. Sind kindlasti painas see, eks! Oled valmis?! Lihulas! Ma käisin Lihulas! Imetoredad ja sõbralikud inimesed! Väga sõbralikud noored mehed, aga õnneks mitte tüütud. Armas koduomanik ja sõbralikud kassid! Soovitan!

Loe ka teisi Brena Fitnessi postitusi http://www.brenafitness.eu/category/blog/.

0 kommentaari